(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо ја почестил Георгина со шопинг во Милано!

Колку е Роналдо голем професионалец покажал кога после тренингот отишол да ги поздрави навивачите и фановите. Подготвен, со пенкало во рака се препуштил на нивните барања – молчел и потпишувал…
На Кристиано Роналдо не му требаше долго прв пат да ја затресе мрежата на противник во дресот на Јувентус.Иако Португалецот тоа го направил на тренинг натпревар против вториот тим на клубот од Торино, сепак најави дека ќе има одлична сезона.

@cristiano ⚽️ @paulodybala 💜🇮🇹


A post shared by Cristiano Ronaldo (@___.cristiano.___) on


Роналдо заедно со големиот број првотимци заигра против вториот тим на Јувентус, поточно тимот под 23. години, кој се натпреварува во третата италијанска лига.

👌⚽️🇮🇹


A post shared by Cristiano Ronaldo (@___.cristiano.___) on

Роналдо на терен излезе заедно со Дибала, Квадрадо, Даглас Коста, Бонучи, Бентанкур…
По завршувањето на мечот, Роналдо ја почестил својата девојка Георгина Родригез со одење во шопинг во Милано.
„Добро вечер со мојата љубов“, напишала Георгина на Инстаграм.

Роналдо после еден ден пауза продолжува со тренинзите од утре. Во среда екипата се враќа од американската турнеја, а комплетниот тим ќе биде заедно во петок, кога доаѓа и Блез Матуиди.

Una hermosa pareja abrillantando las calles de Milán❤️

A post shared by Georgina Rodríguez🦋 (@georginaagio) on

Колку е Роналдо голем професионалец покажал кога после тренингот отишол да ги поздрави навивачите и фановите. Подготвен, со пенкало во рака се препуштил на нивните барања – молчел и потпишувал. Погледнете:

Meet the fans⚽️

A post shared by Cristiano Ronaldo (@___.cristiano.___) on

👌🇮🇹

A post shared by Cristiano Ronaldo (@___.cristiano.___) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …