Tag Archives: кристиано роналдо

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо доби црвен картон во ЛШ – во солзи го напушти теренот:„Ова е срам за фудбалот, но Господ никогаш не спие“!

„Ова е срам за фудбалот, но правдата ќе биде задоволена. Сакаат да го уништат мојот брат, но Господ никогаш не спие“ Кристиано Роналдо неславно ја започна авантурата во Јувентус во Лигата на шампионите, со црвен картон. Иако можеби и престрого досуден, без некоја посебна причина сепак судијата го расипа неговото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Манџукиќ и Роналдо не можеле да спијат: Одекнувало навредливо скандирање!

Јувентус денес во Валенсија игра натпревар од првото коло на Лига на шампионите, а играчите на „старата дама“ предводени со Кристиано Роналдо баш и’ не спиеле, ноќ пред пресметката. Месталја, стадионот на Валенсија е познат по вжештената атмосфера, темпераментните навивачи кои понекогаш знаат да ги преминат границите, а некои од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кристиано Роналдо конечно проработи: „Машината“ со два гола му донесе победа на „Јувентус“

Се чини дека историјата се повторува. Кристиано Роналдо секогаш тешко стартува во првенствата. така беше во „Реал“ а така започна и во „Јувентус“, се’ до вчера.. Кристиано Роналдо ги постигна првите голови во Серија А против Сасуоло и му помогна на Јувентус да ја постигне и’ четвртата победа во новата …

Повеќе »

(ФОТО) откриен точниот износ на платата на Кристиано Роналдо: Останатите фудбалери во Италија не можат да веруваат!

Дневниот весник Gazzetta dello Sport го објавил точниот износ на платите на фудбалерите во Италија,а Кристиано Роналдо со годишни примања од 31. милион евра е подобро платен од дури комплетни соблекувални на десет прволигаши… Португалскиот 33-годишен напаѓач, без сомнение, со своето доаѓање ја свртел Италија наопаку, а другите фудбалери сега …

Повеќе »

(ФОТО) Наместо со фотки од теренот Кристиано Роналдо се фали со слики со Георгина

Додека цела Италија го чека Кристијано Роналдо да го постигне првиот официјален гол во дресот на Јувентус, познатиот фудбалер ужива на јахта со неговата свршеница Георгина Родригез. Георгина на Инстаграм споделила момент на нежност со португалската ѕвезда. “Колку е убаво да се почувствува топла прегратка додека телото ти е ладно”, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тато не може ама тој може: Роналдо Јуниор дал 4. гола во дебито за „Јуве у9“

Додека од една страна Кристиано Роналдо,во три натпревари во дресот на Јувентус, не успеа да стигне до својот прв гол, Роналдо Јуниор во своето деби ги „натоварил” дури четири,во своето деби … Се надеваме дека Кристиано Роналдо присуствувал на дебито на неговиот син во тимот на „увентус У9“ научил малку. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Георгина на Роналдо главна ѕвезда во Венеција: Дали покажала премногу?

Девојката на Кристиано Роналдо, Георгина Родригез, блеснала на филмскиот фестивал во Венеција, каде што, на црвениот тепих, се појавила како вистинска холивудска ѕвезда. На црвениот тепих, Родригез дошла во секси црн фустан која бил транспарентен и целосно ги нагласил нејзините облини и квалитети. Сепак, повеќе внимание привлекла со нејзиниот прв …

Повеќе »

Работев со седум освојувачи на Златна топка, но Роналдо е најмоќен:Џовани Маури ја открил тајната на плочките на Кристиано ! Еве што прави во 2. наутро!

Еден од најпознатите кондициони тренери, Џовани Маури, ја открил тајната на совршената Физичката кондиција на Кристиано Роналдо. Маури е долгогодишен соработник на Карло Анчелоти, со кого работеле во Милан,Челзи, Париз Сен Жермен, Баерн и Реал каде што две години соработувал и со Роналдо. “Тој е сам на себе кондиционен тренер, …

Повеќе »

(ФОТО) Кристиано Роналдо на една фотка ги покажал сите свои деца

Славниот фудбалер ги собрал своите деца и девојката Георгина Родригез па сите заедно позирале за Инстаграм. Фотографијата се осумгодишниот Кристиано Јуниор, 14-месечни близначки Ева Марија и Матео и осуммесечната ќерка Алана Мартина на Кристиано и Георгина. La famiglia bianconera! #finoallafine A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Aug 21, …

Повеќе »