Tag Archives: торино

КОЈ ТУКА ПРОФИТИРА? Медведев ограбен за време на финалето

Рускиот тенисер Данил Медведев доживеал непријатност во финалето на АТП финалето во Торино. Одигра меч за трофејот против Саша Зверев – и загуби, а на тој дуел од соблекувалната му е украден часовник вреден 200.000 евра. Пријавена е кражба на скап часовник, а полицијата брзо била алармирана. Во текот на …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМИНА – РИВАЛИ НА ТЕРЕНОТ, ПРИЈАТЕЛИ ВОН НЕГО! Ѓоковиќ му честитал на Зверев, цел свет зборува за неговиот гест!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш ја покажа својата големина. Германскиот тенисер Александар Зверев го освои завршниот Мастерс во Торино победувајќи го Данил Медведев во финалето и со тоа во голем стил ја заврши сезоната. Ден претходно во полуфиналето по голема борба го совлада Новак Ѓоковиќ. Новак и Саша …

Повеќе »

(ФОТО) Зверев го освои Торино

Александер Зверев победи на завршниот Мастерс во Торино. Во финалето го победи Данил Медведев со 6:4, 6:4. Тоа беше рутинска победа на олимпискиот шампион против шампионот на УС Опен. Првиот сет беше решен во третиот гем. Германецот стигна до три врзани брејк топки, ја реализира втората и поведе со 2:1. …

Повеќе »

Ѓоковиќ без финалето во Торино – Зверев закажа дуел со Медведев

Новак Ѓоковиќ нема да игра во финалето на Завршниот Мастерс. Најдобриот светски тенисер во полуфиналето беше поразен од Александар Зверев со 7:6 (4), 4:6, 6:3. Германскиот тенисер одигра одличен меч, цело време одлично сервираше и се бранеше. Зверев се обиде да го диктира ритамот на игра, што најчесто му успеваше. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сет за прилагодување, па доминација: Ѓоковиќ го совлада Руд на последниот Мастерс!

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со победа го стартуваше завршниот Мастерс во Торино, кога во првото коло од „зелената група“ го совлада дебитантот Каспер Руд со 7:6, 6:2. Torino going OFF for the World No. 1 🔉 5-time champ @DjokerNole is back at the #NittoATPFinals! Stream Djokovic vs Ruud live …

Повеќе »

(ФОТО) АТП ТОРИНО: Извлечена групите за финалето на АТП, Новак го чека пеколно тешка работа!

Новак се бори за историја на АТП финалето во Торино. Таму ќе настапи во зелената група. Новак Ѓоковиќ на завршниот турнир во организација на АТП досега шест пати го крена шампионскиот трофеј, а сега „брка“ историја, односно седми трофеј. Така би го прескокнал Андреа Агаси со кој во моментов ја …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – ОФИЦИЈАЛНО Е, ЕВРОВИЗИЈА 2022 ЌЕ СЕ ОДРЖИ ТУКА: Не станува збор за главниот град на Италија туку за град познат по доброто вино и авто индустријата

Евровизија 2022. година ќе се одржи во Торино, италијански град во регионот Пиемонт. Информацијата беше потврдена на официјалните канали на Евросонг. Првото полуфинале ќе се одржи на 10. мај, второто на 12. мај, а големото финале на 14. мај 2022. година. Ciao Torino! 🇮🇹🇮🇹🇮🇹 The secret’s out! #Eurovision 2022 will …

Повеќе »

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

Зинедин Зидан го напушта Реал Мадрид и се претпоставува дека ќе продолжи во Јувентус?

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе потпише со Јувентус, пренесуваат европските медиуми. Зидан веќе неделава ќе има состанок со Флорентино Перез по кој би требало да биде објавено дека Французинот заминува од „Сантијаго Бернабеу“.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »