(ВИДЕО) Една од најсекси жените на светот тренира во својот двор: „Треба да се подмачкаат зглобовите!“

66-годишната не дозволува годините да ја забават. Поранешната манекенка и актерка Кристин Бринкли со причина се смета за една од најсексапилните жени во светот. Таа последниве години го покажа своето тело во бикини неколку пати и тешко е да се најде личност која не е импресионирана од нејзиното мускулесто тело.
Но, секој успех бара многу напор, па така Бринкли тренира редовно, дури и во изолација. Напротив, таа станала креативна, ја извлечкла справата во дворот, и така ги привлекува сончевите зраци и вдишува свеж воздух како што се поти.


View this post on Instagram

🎶sound up I know If I don’t get the exercise I need, I really feel it! My body just instantly rusts! Gotta grease the joints ..so in order to avoid having to have the couch surgically removed from my derrière 😉, I decided to drag my Total Gym out into the sunshine to get both vit D and some much needed exercise Quarantine is to keep us safe so I’m going to try use my time to hopefully come out of quarantine a little stronger. One thing I’m sure of , I am definitely full of gratitude for each and every day blessed with health 🙌🏼 What healthy routines are you doing in quarantine? #nystrong #worldhealthday ❤️


A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley) on


„Кога не тренирам, чувствувам последици. Телото брзо ми ‘рѓосува. Треба да се подмачкаат зглобовите“, објаснила таа, заедно со клип во кој тренира додека телото го храни со витамин Д.
„Целта на карантинот е да нè заштити, така што ќе го искористам своето време и ќе излезам малку посилна. Сигурен сум во една работа, дефинитивно ќе бидам благодарна за секој ден исполнет со здравје “, додала таа.

Бринкли за магазинот „Shape“ открила дека станува збор за справата „Total Gym“ шкоја секојдневно ја користи секој ден по 15. минути. На неа таа прави клекнувања, згибови и други слични вежби.
Кога не е ставена во карантин, оваа привлечна 66-годишна жена сурфа и трча на плажа. Како и Елизабет Харли, таа прави клекнувања секогаш кога ќе добие можност и се истегнува додека ги мие забите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Оваа физичка активност го намалува ризикот од прерана смрт за 47 проценти

Една нова студија покажа дека велосипедистите имаат 47 отсто помал ризик од прерана смрт и …