Tag Archives: секој ден

Што се случува во телото ако секој ден јадеме пилешко: 8. предности и една мана!

Сето наведено се однесува на квалитетно месо подготвено на здрав начин, без пржење, претерување со маснотии, сол и силни зачини. Пилешкото е еден од најчестите оброци во многу домови во нашаи простори. Го сакаме затоа што заситува, има добар вкус, добро се комбинира со многу други намирници и е релативно …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАДОСТ – Девојче во карантин се здобила со нов пријател со кого секој ден, преку прозорецот, танцува!

Тригодишна Ава била тажна кога дознала дека мора да биде затворена во куќата поради „заклучувањето“. Таа тажно ја гледала својата улица низ прозорецот и нестрпливо чекала да види некое лице. „Да се ​​биде заклучен во куќа за време на пандемија, исто така и неа тешко и падна“, напишал нејзиниот татко …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ’ Е ВО ИСХРАНАТА – Зошто е Кристиано Роналдо така моќен и на 35. години? Во телото има само 7 отсто маснотии!

Овој режим го следи со години, па не мора ниту да се прашувате дали некогаш бил во искушение да јаде слатки или да пие алкохол. Тој е едноставно таков тип со неверојатна етика Тој е успешен, богат, освои сè што може да се освои во фудбалот, но сепак прави сè …

Повеќе »

(ВИДЕО) Никому не му е гајле за короната: По завршувањето на мисата заиграле оро!

И’ покрај сите предупредувања за мерките за заштита од коронавирусот, во саботата во Прозор, Босна и Херцеговина, била организирана прослава со стотици граѓани а се заиграло и оро. Klix.ba пишува дека ова е прослава организирана после младата миса на велечесниот Јосип Дедиќ, кој ја започна својата свештеничка служба во парохијата …

Повеќе »

(ФОТО) Изберете ги најубавите: Топ 3. трендови за чизми оваа есен!

Пристигна најмодерната сезона! Иако сите не се радуваме на студените денови кои претстојат, секако се радуваме на модните парчиња што ни ги носат есента и зимата, како и мноштвото опции за нивно комбинирање. Ова е периодот кој го чекавме со нетрпение, бидејќи ни овозможува новини, ги открива трендовите што ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Домашен чоколаден колач/торта: Неверојатно вкусно!

Состојки: За првиот мек бисквит: 6 јајца 200 г шеќер 4 лажици зовриена вода 150 г брашно 1 кесичка прашок за печиво 2 лажици какао За вториот бисквит: 5 белки 160 г шеќер 3 лажици брашно 250 г печени и иситнети ореви За крем 1: 5 жолчки 200 г шеќер …

Повеќе »

МОЌЕН НАПИТОК – Секое утро пиеле чаша сок од домати: Промените кои се случиле после еден месец се зачудувачки!

Овој напиток прави чуда за телото Откако ќе дознаете што може да излечи една чаша сок од домати, и вие ќе започнете да го пиете. За да провериат зошто, експертите од Универзитетот во Тајван решиле да спроведат еден експеримент. Тие собрале жени од различна возраст, тежина и потекло и им …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТ ЗА ВИТОСТ И ЗДРАВЈЕ: Мајката на славниот глумец има 60. години а изгледа како да има 30. – Еве зошто!

Фановите на Крис Хемсворт биле воодушевени од младешкиот изглед на неговата мајка Леони Хемсворт. 60-годишната жена позирала со синот и снаата Елса Патаки на денот на мајките, а многумина забележале дека изгледа како да му е сестра. „Вашата сопруга и мајка ми изгледаат како да се врснички“, „Дали е таа …

Повеќе »

(ФОТО) ЕДНА Е МАЈКА – Се качувал на прозорецот од болницата за да внимава на својата мајка се до нејзината смрт од Ковид – 19

30-годишниот Палестинец, Jихад Ал-Суваити, секој ден седел во болничкиот прозорец за да ја гледа неговата мајка која страда од ковид-19, сè до моментот кога таа починала. Мажот до прозорецот се качувал преку олукот и со часови седел на прозорецот за да се погрижи неговата мајка да ја прима целата можна …

Повеќе »