(ВИДЕО) ДОКАЗ ЗОШТО САПУНОТ Е ОПАСЕН ЗА ВИРУСИТЕ: Неверојатен приказ зошто треба рацете често да ги миеме со сапун – според препораките за борба со коронавирусот!

Коронавирусот го нападна светот а во сите препораки како да се заштитиме една е примарна – мијте ги рацете со сапун…
И’, тоа сите ние, загрижените граѓани на овој свет го сфаќавме и по малку лежерно – во смисла, што може сапунот против таков вирус…
Но,токму на оваа тема – сапунот и вирусите е снимено видео кое точно покажува како спаунот влијае на вирусите и бактериите.
Во една чинија, во вода биле ставени вируси и бактерии. На дете му се вели да го стави прстот во чинијата. Детето го прави тоа но ништо не се случува.
Следен чекор е прво прстот да го натопи со сапун па да го стави во чинијата со бактерии и вируси…Скоро неверојатно е како вирусите и бактериите бегаат од сапунот.
Погледнете:


Çocuklarınızı ekrana yaklaştırın️……


Gepostet von Cevat Kurtaran am Montag, 16. März 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …