(ВИДЕО) 4,3 милиони прегледи: Момче сакало да седне до девојка во празен автобус, видеото стана вирално

На социјалните мрежи се шири снимка од разговор меѓу девојка и момче кое се обидело да седне до неа во празен автобус.
Видеото од нивната расправија стана вирален хит откако беше објавено на TikTok каде што е прегледано 4,3 милиони пати, а луѓето ја фалат девојката за начинот на кој таа се соочила со него.
Видеото започнува така што девојката му вели дека неговото однесување е „чудно“ бидејќи одбива да прифати дека не е во право.

Непријатен разговор
„Буквално избра да седиш веднаш до мене во празен автобус, тоа е чудно. Не се ни познаваме“, му вели таа, очигледно фрустрирана од неговото неразбирање. Наместо да отстапи, момчето не отстапува и ја прашува зошто е чудно да седи покрај тотален странец.


@ceowally Who goes and sits next to a woman whos on her own seated on a empty bus? THE AUDACITY 😂 #fyp #ukbus ♬ original sound – Wally🧑🏽‍🎄

„Не доаѓам во автобус за да почнам да излегувам со некого“, остро одговара таа и додава: „Во автобус сум за да стигнам од А до Б. Не доаѓам да почнам да разговарам со…“, а тогаш типот се налутил и почнал да и вели „заќути“.


Тиктокерите на страната на девојката
Откако видеото стана вирално, тиктокерите ја пофалиле девојката што се бранела.
„Таа е во право. Не форсираш муабет на некој што очигледно сака да остане сам“, напишал еден тиктокер, додека друг се согласил: „Сепак е во право, празен автобус и доаѓаш да седиш до мене… Зошто?!”

Фото: Принтскрин/TikTok


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Дванаесетте месеци“ – куклена претстава во Театарот за деца и младинци

Денес во Театарот за деца и младинци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата …