Tag Archives: одбивање

(ВИДЕО) 4,3 милиони прегледи: Момче сакало да седне до девојка во празен автобус, видеото стана вирално

На социјалните мрежи се шири снимка од разговор меѓу девојка и момче кое се обидело да седне до неа во празен автобус. Видеото од нивната расправија стана вирален хит откако беше објавено на TikTok каде што е прегледано 4,3 милиони пати, а луѓето ја фалат девојката за начинот на кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кога запросувањето ќе тргне наопаку: Влетал на стадионот со прстенот и обезбедувањето го соборило на земја

Запросувањето на бејзбол натпревар тргнало наопаку откако еден дечко влетал на стадионот и се спуштил на едно колено, а обезбедувањето веднаш скокнало и го соборило на земја. Инцидентот се случил за време на бејзбол натпревар каде Лос Анџелес Доџерс играле против Аризона Дајмондс, а видеото стана вирално на социјалните мрежи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ И ЈА ИСПОЛНИЛА ЖЕЛБАТА – Марија Шерифовиќ одбила да биде ментор на трансродовата натпреварувачка: „Јас сум се што ти не си!“

Српската пејачка Марија Шерифовиќ, која долги години е составен дел од жирито на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, одбила да биде ментор на првата трансродова натпреварувачка која се појави во ова шоу. Имено, последната емисија од регионалната емисија ја одбележа првото појавување на трансродовата личност, поточно Алина Јухарт од Словенија, која …

Повеќе »

Девојка одбила да се омажи за него, а тој ја избодел 18. пати со нож – Сакал да ја гледа како умира

Страшна трагедија… Маж од Индија решил да ја запроси својата девојка по неколку месеци врска. Иако долго размислувала, решила да го одбие. Тогаш му паднала темнина на очите, извадил нож од кујната и ја избодел 18. пати. Врисоците на несреќната девојка ги слушнале соседите, кои веднаш повикале полиција, за напаѓачот …

Повеќе »

„НЕ МИ СЕ ИСПЛАЌА! Џорџ Клуни одбил 35. милиони долари за еден ден работа

АКТЕРОТ Џорџ Клуни изјавил дека еднаш му биле понудени 35. милиони долари за еден работен ден, но тој одбил бидејќи заклучил дека не му се исплаќа. Оскаровецот и продуцент раскажал анегдота откако новинар го праша за време на интервјуто за „Гардијан“ дали некогаш мислел дека има доволно пари. – Па …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) На платформа за возрасни заработила 2. милиони фунти – И нудат богатство да и го видат лицето

Девојката која на социјалните мрежи се претставува како „Bambi Blue Hair“, вели дека заработува милиони на мрежата OnlyFans. Досега има заработено преку 2. милиони фунти, но, на интернет, никогаш не го покажала своето лице. Порталот msn пренесува дека оваа девојка има дваесетина години и дека се грижи никој да не …

Повеќе »

(ФОТО) ОДБИЛ ДА СЕ ВАКЦИНИРА ПА ПОЧИНАЛ ОД КОВИД: Бодибилдер „во полна снага“ починал од свирепиот вирус

Експертот за градежништво и бодибилдер Џон Ајерс (42) од градот Саутпорт во близина на Ливерпул, починал од „Ковид-19“ по хоспитализација и обидите на лекарите да го спасат „со сите можни лекови“, рекла неговата сестра близначка Џени МекКен. Меккен, која живее во северозападен Лондон, ја сподели приказната за својот брат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ТОА Е ЖИВОТ: Неуспешно запросување среде центар пред многу набљудувачи

Овој пример уште еднаш докажува дека е најдобро запросувањето да биде во четири очи, а уште еден доказ е едно видео од центарот на Њујорк, кое неколку дена кружи на социјалните мрежи. На видеото, згоден млад дечко клечи пред својата атрактивна избраничка насред улица, опкружен од толпа луѓе. Но, наместо …

Повеќе »

Службеничка одбила да им го впише детето поради името: Рекла дека нема да успее во животот!

РОДИТЕЛИ од Велика Британија поднеле жалба откако одбиле да им го запишат нивниот син по име Луцифер во Градското собрание. На Дан и Манди Шелдон од Дербишир, наводно им било кажано дека нивниот син „нема да успее во животот“ ако неговото име е Луцифер, по што, тврдат, тие решиле да …

Повеќе »