Tag Archives: одбрана

(ВИДЕО) 4,3 милиони прегледи: Момче сакало да седне до девојка во празен автобус, видеото стана вирално

На социјалните мрежи се шири снимка од разговор меѓу девојка и момче кое се обидело да седне до неа во празен автобус. Видеото од нивната расправија стана вирален хит откако беше објавено на TikTok каде што е прегледано 4,3 милиони пати, а луѓето ја фалат девојката за начинот на кој …

Повеќе »

НЕОЧЕКУВАН ГЕСТ – Љубовта е присутна и во најтешките времиња: Војник запросил девојка среде војната во Украина

Министерството за одбрана на Украина на својот официјален Твитер профил објави фотографија од војник како ја запросува својата девојка, која исто така е припадничка на армијата. Како што информираат од ова министерство, припадниците на 121. Територијална одбранбена бригада на Украина, Јевхен и Лиза, се свршиле среде шума каде извршуваат должности …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАВА И УЖАС! АЈКУЛА НАПАДНАЛА МОМЧЕ (13): Почувствувал удар во ногата, кога се свртел, ЅВЕРОТ ГО ГРАБНАЛ ЗА ЛИЦЕ

Фишер ја зграпчил ајкулата за лицето и ја одвлекол од себе пред да доплива колку што може побрзо до чамецот. Фишер Хрико (13) бил на експедиција за риболов на јастози во Флорида со своето семејство кога наишол на вилиците на ајкулата. „Кога почнав да пливам надвор, го држев јастогот во …

Повеќе »

Користете медицинска заштита од сонце со минерални филтри кои ги одбиваат штетните УВ зраци!

Сонцето го подобрува нашето расположение, ја подобрува циркулацијата, метаболизмот на нашето тело, продукцијата на витаминот Д, ги поттикнува и одбранбените механизми на нашата кожа, но истовремено мора и да се заштитиме од него, посебно при предолга изложеност, а особено децата. Нанесувањето на квалитетна крема за заштита од сонце е клучно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се обиделе да ѕирнат во школката, па ги дочекало изненадување поради што „паднале на задникот“

Љубопитни луѓе се обиделе да ѕирнат во школка, но не биле подготвени за такво изненадување. На социјалните мрежи кружи видео од Тајланд, на кое е снимен моментот кога школката ги шокирала љубопитните луѓе кои се обиделе да ги откријат нејзините тајни. Љубопитниот пар се обидел да ѕирне во школката, но …

Повеќе »

(ФОТО) Жените чинат 17. отсто од украинската армија: „Тука сме од истите причини како и мажите!“

ОСВЕН поранешната „Мис Гранд на Украина“, Анастасија Лена, која ги замени високите потпетици за борбени чизми со тоа што и се придружи на украинската армија во нејзината одбрана од руската инвазија, многу жени застанаа во одбрана на својата земја. Анастасија Лена, претставничка на Украина на Избор за Мис на убавина …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУ ОДРЖАЛА ЛЕКЦИЈА: Нападнал девојка и зажалил!

Насилник нападнал девојка која шест години тренира ММА, а набрзо се покајал. Врсничкото насилство е проблем во училиштата ширум светот. Насилниците преку слабите се обидуваат да изградат „репутација“ на опасни. Се појавило вирално видео на кое се гледа дека насилникот се обидел да ја нападне девојката, но набрзо се покајал …

Повеќе »

(ВИДЕО) РИС нападнал семејство пред куќата: Снимката од вчера ја погледнале 6,7 милиони луѓе

Снимките од надзорните камери на рисот како напаѓа американско семејство се појавија на Интернет и од вчера се прегледани повеќе од 6,7 милиони пати. Видеото покажува семејство како се подготвува да се качи на семеен автомобил, но потоа жената вреска затоа што ја нападнал – рис. Мажот веднаш реагирал и …

Повеќе »

(ФОТО) Урнат митот за намената на Кинескиот ѕид

Израелските археолози го урнале митот според кој Кинескиот ѕид бил наменет само да се заштити од налетите на монголите. Според истражувачите, дел одградбата била користена за контрола на трговските патишта и собирање даноци, пишува Phys.org. Стручњаците по првпат на мапата ја внеле Северната линија на ѕидот долг 740 километри, која …

Повеќе »