Тие се најдолговечни: Кои хороскопски знаци НАЈДОЛГО ЖИВЕАТ?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Астрологијата ни помага секој ден подобро да се запознаваме себеси и другите, а може дури и да предвиди одредени работи. Ако му се верува на зодијакот, овие четири хороскопски знаци ќе имаат најдолг живот.

Стрелец
Стрелецот е вечен оптимист! На животот му пристапува од филозофска страна. На секој проблем му пристапува широко и никогаш не се задржува на мали нешта. А најголемиот проблем го прифаќа со насмевка на лицето, никогаш нема да дозволи животот да го „изеде“.
Променлив е и секогаш мисли дека тревата некаде е позелена и тоа е принципот кој секогаш го турка напред. Понекогаш може да биде донекаде површен и да ги обезличи проблемите.
Токму тоа треба да го научиме од него – да не трошиме премногу енергија, бидејќи животот секогаш ќе си го следи својот тек, без разлика дали правиме нешто или не.


Девица
Сè треба да се научи од Девица! Нејзиниот стерилен и рационален пристап кон животот секогаш се исплати на долг рок. Изгледа, но само изгледа, дека е без емоции, практична и донекаде скржава. Девицата е секогаш на нозе во секој проблем!
Токму поради овој нејзин ум има силен механизам со кој успева да се одбрани од сето зло што кружи и не дозволува животот да и ги трасира патиштата, туку таа сама ги прави. Таа секогаш гледа два чекори понапред и е подготвена за предизвици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што нè советуваат ѕвездите за утре, 22.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: На Овенот му претстои успешен и активен ден, без разлика дали се работи …