Tag Archives: став

Најсреќните жени ги имаат овие 5 КАРАКТЕРИСТИКИ: Добро знаат дека материјалните работи не се извор на радост

Среќни и исполнети жени, не се споредувајте со другите, туку само со себе Иако денешната потрошувачка култура се обидува да не убеди во спротивното – среќата навистина не почива на материјалните работи. Се прашувате која е тајната? Среќните луѓе имаат специфични приоритети во споредба со другите: избираат луѓе, врски и …

Повеќе »

Тие се најдолговечни: Кои хороскопски знаци НАЈДОЛГО ЖИВЕАТ?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астрологијата ни помага секој ден подобро да се запознаваме себеси и другите, а може дури и да предвиди одредени работи. Ако му се верува на зодијакот, овие четири хороскопски …

Повеќе »

(ФОТО) Дали и понатаму ви е секси: Бред Пит прошетал по здолниште на црвениот тепих!

Бред Пит прошетал по здолниште по црвениот тепих во Берлин, на проекцијата на неговиот нов филм, Bullet train.Носел здолниште до колена и сако во иста боја, како и розова кошула. Необичниот аутфит го надополнил со чизми и очила.Здолништето на Пит открило и некои од неговите тетоважи на нозете – лице …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повлекувањето на Андреа од Евровизија ќе „уништеше“ (околу) 500.000 евра а на МРТ би и предизвикал голема финансиска штета и други санкции – Што е примарно а на што НЕ СЕ ГЛЕДА!

Фрлањето на знамето на земја од страна на Андреа на свеченото отворање ја вознемири земјата па граѓаните јавно ги изнесуваа своите ставови…Повеќето беа за враќање на Андреа но денес МРТ излезе со официјален став и образложи зошто е тоа невозможно. Но, пред тоа да ја видиме нашата мала анализа… За …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вил Смит се огласи откако Академијата му забрани пристап до Оскарите на 10. години

ВИЛ СМИТ накратко ја коментираше за Си-Ен-Ен одлуката на Академијата да му забрани пристап до сите нивни настани, вклучително и Оскарите, во следните 10. години. Ја прифаќам и ја почитувам нивната одлука“, рекол тој. Да потсетиме, Академијата попладнево излезе со соопштение за дисциплинската мерка донесена на седница на УО. „Комисијата …

Повеќе »

(ФОТО) „Изгледа како бебе на кит“: Камила Кабелјо претрпела СТРАШНИ НАВРЕДИ ПО СЛИКИ ОД ПЛАЖА, па ОБЈАВИЛА МОЌНА ПОРАКА!

Папараците „ја уловиле“ познатата пејачка на плажа и оттогаш почнале салви на навреди на нејзина сметка Камила Кабејло уживала на плажата во Мајами, но набрзо тоа уживање и преседнало. Папараците ја снимиле во бикини со тигрест дезен, а кога фотографиите стигнале до јавноста, светската ѕвезда ја дочекале салви од навреди …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЖИТЕ ПОРАДИ КУКАВИЧКИТЕ ГЕНИ ФАРМЕРКИТЕ ГИ ЗАМЕНИЈА СО ЗДОЛНИШТА: Интервјуто на Шон Пен ја воодушевил публиката!

Шон Пен неодамна дал интервју за „Индипендент“ и во него проговорил за својот поглед на мажественоста. Шон Пен во едно интервју зборуваше за своите ставови за машкоста, а темата ја отворил со реченицата: „Ми се чини дека мажите многу се феминизираа“. Тој понатаму се осврнал на, како што ги нарече, …

Повеќе »

ЕКСПЕРТОТ ЗА ВРСКИ вели дека начинот на кој се расправаме е важен: Ако на крајот се чувствувате вака, треба да ви се запали црвеното светло

Несогласувањата можат да се случат без разлика колку долго сте заедно, но начинот на кој се расправате открива многу за вашата врска. Во врската кавгите се неизбежни. Иако звучи не толку интересно, несогласувањето со партнерот е здрав аспект на секоја врска и покажува дека наместо да ги туркате проблемите под …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС ВО СПОРТОТ – Проблемот е решен? Ѓоковиќ и другите можат да играат на Австралија опен под еден услов!

Се чини дека на невакцинираните тенисери нема да им биде забрането да дојдат на Австралија опен, но под еден услов ќе можат да настапат на првиот Грен слем на сезоната. Во писмото испратено до тенисерите се наведува дека оние кои се вакцинирани со две дози од вакцината против коронавирус ќе …

Повеќе »