Tag Archives: замрзнати

(ВИДЕО) Што може да се случи ако истурите топла вода на замрзнато стакло

Со падот на температурата и во зимскиот период најголема болка за возачите е чистењето на снегот од возилото, како и мразот кој се нафатил на стаклото во текот на ноќта. Некои луѓе брзаат да стигнат на работа и тоа им претставува голем проблем поради губењето време. Секој би сакал да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОВА НЕ СЕ СЛУЧИЛО СО ГОДИНИ: Поларен студ во Америка – Нијагарините водопади се заледиле!

ДЕЛОВИ на водопадите Нијагара лоцирани во државата Њујорк на границата меѓу САД и Канада замрзнаа за време на викендот, откако минатата недела температурите во тој дел на Америка се спуштија на минус 18. Британски „Индипендент“ пишува дека туристите кои се нашле таму вчера можеле да видат и фотографираат големи парчиња …

Повеќе »

РЕЗУЛТАТИ НА ИСТРАГАТА: Лавина виновна за таинственото загинување на деветмина руски планинари

Руски инженери и студенти биле пронајдени мртви во облека за спиење, а некои тела навидум имале необјасниви повреди… Првичните извештаи на владата велат дека кожата и косата на некои од мртвите биле сиви По повеќе од шест децении, истрагата утврдила дека лавината е виновна за мистериозната смрт на девет руски …

Повеќе »