Tag Archives: северина

(ВИДЕО) НОВ ПРОБЛЕМ – Бреговиќ ја „блокирал“ Северина: Пејачката не може да издаде нов албум поради долг од 30 илјади евра

Популарната хрватска пејачка Северина не може да издаде нов албум, а причината наводно е долг кон Горан Бреговиќ. Пејачката веќе две години најавуваше издавање на нов албум, но тоа никогаш не се случи. Иако е во пријателски односи со композиторот, тој не и дозволува да ја објави песната чиј автор …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОСЛАВИЛЕ БОЖИК – Северина после долго време на Инстаграм објави фотографија со синот Александар

Не е лесно да се биде Северина – мајка и пејачка која својот роден син го гледа само со специјални деозволи… По долго време, Северина на својот Инстаграм профил објави фотографија со 10-годишниот син Александар, кој го доби во бракот со Милан Поповиќ. „На божиќно утро, сонливо и долго…“, навела …

Повеќе »

Mozzart ги собра регионалните ѕвезди – Погледнете како изгледа средбата на Биковиќ, Северина и Шербеџија

Што имаат заедничко Северина, Милош Биковиќ и Раде Шербеџија? Поглед назад, во нивните богати кариери, јасно ни говори дека тие тројца се победници во она што го прават, а поглед напред ќе ви открие дека овој пат се најдоа на заедничка задача – низ целиот регион да ја пренесат пораката …

Повеќе »

(ФОТО) И’ официјален крај: Северина и Игор Којиќ се развеле

Пејачката Северина и фудбалскиот менаџер Игор Којиќ дефинитивно ставија крај на бракот, а вчера ги потпишаа и документите за развод. Според медиумите, консензуалниот развод е официјализиран во судот во Загреб. На 12 август, поранешната двојка поднела барање за развод. View this post on Instagram A post shared by Severina (@severina) …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Северина паднала на концерт во Врњачка бања – музичарите и помогнале да стане

Хрватската поп-sвезда Северина Којиќ во саботата одржала концерт на карневалот во Врњачка бања на карневалот и и’ се случила мала, безопасна несреќа. Пеејќи еден од нејзините големи хитови, пејачката се прошетала по сцената, а поради дождот се лизнала и падна на дрвените звучници што биле зад неа. Како што може …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Северина некогаш и сега: „На неа единствено младежот е природен…“

„Северина ги пополнувала усните, брчките околу усните, ги подигнувала јагодиците и ботоксирала челото помеѓу веѓите и околу очите. Дури и веѓите ги подигнала со ботокс, а признала дека одамна го оперирала носот“, рекла др. Давидивиќ. Рака на срце Северина Којиќ (49) не е ни прва ни последна на естрадата која нешто корегирала …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Клечев на бетон“: Северина открила непознати детали од животот

Пејачката си ја отворила душата… Северина Којиќ како гостинка во една тв емисија раскажала целосно непознати детали од нејзиниот живот. Пејачката откри како се чувствувала кога ја снимила песната „Гас, гас“. Спотот го гледала пред пораѓањето и не можела да сфати дека направила такво нешто:   View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОМРАЗА ВО СУПЕРМАРКЕТ: Христина, Горан и Северина во спотот „Хејт, Словени!“ – Кампања со цел да се поттикне култура на дијалог, емпатија и разбирање меѓу луѓето!

Како дел од кампањата против говорот на омраза, босанско-херцеговскиот магазин „Бука“ на својот ЈуТјуб канал го објави видеото „Хејт, Словени, дали сте уште живи?“, А главните улоги ги играат актерите Христина Поповиќ и Горан Богдан, како и поп-пејачката Северина Којиќ. Христина глуми муслиманка која купува во супермаркет, Горан е месар, …

Повеќе »

(ФОТО) МУДРА МАЈКА – Северина после долго време објавила фотка со синот – со трик ја надитрила забраната на судот

СЕВЕРИНА Новата година ја дочекала во станот со нејзината мајка Ана, а судејќи според последната фотографија што ја објави на својот Инстаграм профил, со нив бил и синот на Северина, Александар.   View this post on Instagram   A post shared by Severina (@severina) Имено, пејачката објави фотографија на која …

Повеќе »