Tag Archives: серхио рамос

(ВИДЕО+ФОТО) Шпанската водителка и мајка на четири деца освојува со нереални сини очи и тело на модел!

Пилар Рубио Фернандез е шпански репортер и ТВ водител. Стана позната по известувањето за настанот „Sé lo que hicisteis“, работеше на многу серии во Шпанија, беше модел … Во јавноста, барем кај нас, позната е како сопруга на шпанскиот фудбалер Серхио Рамос. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОГОВОРЕНО Е: Рамос е нов играч на ПСЖ!

Серхио Рамос ќе стане нов играч на ПСЖ, откако ги договори личните услови со клубот од главниот град на Франција. Шпанецот го напушти клубот по блескавата кариера во Реал откако не успеа да ги договори условите со претседателот Флорентино Перез. View this post on Instagram A post shared by Sergio …

Повеќе »

Познато е каде Рамос ќе ја продолжи кариерата, потребен е само еден детал!

Договорот со кој Серхио Рамос е врзан за Реал Мадрид важи само до крајот на тековната сезона, а капитенот и клубот се уште не се договориле за деталите за да ја продолжат соработката. Желбата за продолжување на соработката е заедничка, но шпанските медиуми откриваат зошто не можат да се договорат …

Повеќе »

(ФОТО) El Chiringuito во два наутро шокирал со информација:„Готово е се околу Серхио Рамос!“

Шпанскиот El Chiringuito пишува дека Серхио Рамос (34) на крајот на сезоната сигурно го напушта Реал Мадрид, и тоа бесплатно по истекот на договорот на крајот на јуни. Добро информиран извор од споменатата ТВ компанија тврди дека имало неповратен раздор помеѓу клубот и капитенот. Информацијата беше емитувана околу два часа …

Повеќе »

(ФОТО) Рамос му порачал на Перез: „ПСЖ ми рече дека сака да не доведе мене и Меси!“

И’ покрај тоа што Реал Мадрид му нуди нов едногодишен договор со право на продолжување за уште една година, капитенот Серхио Рамос одбива да потпише со актуелниот шампион на Шпанија. Првенствено затоа што клубот не сака веднаш да му даде двегодишен договор, а потоа и затоа што сака да му …

Повеќе »

(ФОТО) Избраничката на Рамос се породи пред три недели а вчера сите ги шокирала со својот изглед!

Пилар пред три недели го роди четвртиот син… И билер потребни околу 20 дена за да ја донесе нејзината фигура до совршенство. Сопругата на капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, Пилар Рубио, се породи на крајот на минатиот месец, а сега таа објави фотографија на која ги воодушеви сите со …

Повеќе »

(ФОТО) НА СРЕЌАТА И НЕМА КРАЈ: Серхио Рамос и Пилар Рубио добиле четврти син!

Откако, минатата година со спектакуларна венчавка во Севилја ја легализираа својата шестгодишна врска, славениот фудбалер Серхио Рамос и неговата сопруга Пилар Рубио имаа нова причина за да слават овој викенд. Во нивното петчлено семејство пристигна уште еден наследник, а гордите родители го нарекоа Максимо Адријано. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЈА ПРОДОЛЖИ НИЗАТА СО ТРОФЕИ – ЗИНЕДИН ЗИДАН ЧОВЕКОТ НАРЕЧЕН ТИТУЛА: Претседателот на Реал:„Тој е дар од Бога!“ – Серхио Рамос:„Се што ќе допре претвора во ЗЛАТО!“

Неверојатниот Зинедин Зидан повторно го однесе Реал Мадрид до трофеј. Неверојатниот француски стручњак и апсолутна фудбалска легенда со „Кралевите“ го достигна 11-тиот трофеј во кариерата, а откако ја освои титулата шампион на Шпанија, не сакаше да ги скрие своите емоции. Од тие 11 трофеи, Зидан успеа за кратко време да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пилар е сопруга на Серхио Рамос, има 42. години,и чека четврто дете: Нејзината снимка во 7. месец на бременост „го урнала“ Инстаграм!

Популарната презентерка споделила видео во кое дава упатства како да се направи лесен тренинг дома за време на бременоста… Шпанската убавица Пилар Рубио,на возраст од 42 години, го очекува своето четврто дете со фудбалерот Серхио Рамос, а оваа волшебна дама неодамна објавила кратко видео на Инстаграм во кое покажала дека …

Повеќе »