Tag Archives: рано

(ВИДЕО) Ѓоковиќ елиминиран во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во четвртфиналето на Монте Карло. По пресврт, првиот носител беше поразен од Италијанецот Лоренцо Музети со 6:4, 5:7, 6:4, кој за пласман во полуфиналето ќе се бори против сонародникот Јаник Синер. Тој натпревар ќе биде последен во петок на Централниот терен каде што …

Повеќе »

Нов силен земјотрес во БиХ, со јачина од 4,8 степени: „Се слуша земјата. Се скрши, се скрши“

Нов силен земјотрес е регистриран во БиХ. Се затресло во 6:28. Уште еден земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Босна и Херцеговина, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Според коригираните податоци на EMSC, јачината била 4,8 степени. Според прелиминарните податоци, земјотресот бил на 17. километри …

Повеќе »