Tag Archives: петто дете

(ФОТО) Откриена причината за ненадејната смрт на бремената 36. годишна инфлуенсерка

Инфлуенсерката Емили Мичел почина ненадејно во 16-та недела од бременоста со своето петто дете. Таа почина за време на појадокот, три дена пред Божик, а нејзиниот сопруг Џо сега објави дека причина за смртта е белодробна емболија, или блокирање на пулмоналната артерија од тромб.   View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) За време на појадок, ненадејно, починала бремена инфлуенцерка која го чекала петтото дете!

Инфлуенсерката Емили Мичел (36), која била бремена со своето петто дете, починала ненадејно три дена пред Божиќ, потврдило нејзиното семејство. Блогерката кој го водела Инстаграм профилот на Hidden Way, починала за време на појадокот. Обидите да ги спасат неа и детето биле неуспешни, а лекарите сè уште не ја утврдиле …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо по петти пат татко – Георгина го открила и полот на бебето!

После два месеци пристигнале во Италија… Кристиано Роналдо наскоро би можел да стане татко по петти пат, откако неговата девојка Георгина Родригез, со објавата на Инстаграм стори навестила дека е бремена. Таа ја објавила приказната малку пред семејството да се врати во Италија, после скоро два месеци. На објавата, таа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УШТЕ ЕДНО БЕБЕ НА ПАТ: Алек Болдвин и сопругата го чекаат петтото бебе по трет пат!

Глумецот Алек Болдвин (62) со сопругата Хиларија го очекува петтото дете. View this post on Instagram Little one on the way! 👶 Alec Baldwin and wife Hilaria are expecting their fifth child together. 💕 The heartwarming reveal comes four months after they experienced their second miscarriage. 🙏 Tap our bio …

Повеќе »

(ФОТО) Љубовта прави чуда: Антонио Милошоски, на пролет, очекува петта принова!

Другарите и другарките на Давид на шега велат „секое летенце, Милошоски добиваат детенце“. Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски (44) и неговата неколку години помлада сопруга Симона, наскоро очекуваат уште една принова во семејството. Во собраниските кулоари се прошири информацијата дека Милошоски пред празниците веќе почестил дел …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот глумец на симпатичен начин го открил полот на шестото дете!

Познатиот американски актер Алек Болдвин неодамна преку социјалните мрежи откри дека наскоро ќе го добие своето шесто дете, односно петто, со сопругата Хилариа. View this post on Instagram 🍩 Saturday treats! 🍩 @thedonutpub A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on Sep 14, 2019 at 9:35am PDT Двојката повторно …

Повеќе »

(ФОТО) Глумецот Џејмс Ван Дер Бер со фотографија открил како изгледа породувањето дома

Глумецот Џејмс Ван Дер Бер, најпознат по улогата на Даусон Лери во серијата „Даусон крик“ на 15. јуни станал по петти пат татко. Неговата сопруга Кимберли одлучила девојчето Гвендолин да го роди дома со помош на лекар, бабица и четирите постари деца. A doctor, a #midwife, and 4/5 of the …

Повеќе »

(ФОТО) Бебе во 55. година: Глумицата Бригит Нилсен го родила девојчето Фрида

Познатата глумица Бригит Нилсен станала мајка по петти пат. Во 55. година го родила девојчето Фрида.Во петокот, 22. јуни, глумицата и нејзиниот сопруг Матиа Деси станале родители. Девојчето фрида, тешко 2523 грама е родено во Лос Ангелес. „Пресреќни сме што во нашите животи пристигна едно прекрасно девојче“ рекле гордите реодители …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството се шири: Петтото дете го чека со 15. години помладиот сопруг: Славната глумица трудна на 55. години!

Бригит Нилсен го проширува семејството. Веќе има четири сина, од кои тројца имаат различни татковци Бригит Нилсен, данска глумица и манекенка на својот Инстаграм профил објавила среќна вест. Имено, глумицата го очекува петтото дете и тоа во 55. година на животот и не ја крие својата среќа. Бригит е во …

Повеќе »