Tag Archives: ники минаж

(ВИДЕО) „ТУКОХ ТАКА“ – Ники Минаж, Малума и Мајријам Фарес утре ќе ја објават новата химна на Светското првенство

Ники Минаж, Малума и Мајријам Фарес утре ќе ја објават новата химна на Светското првенство во Катар со наслов „Тукох Така“. Оваа песна е прва во историјата на СП во која ќе се комбинираат англиски, шпански и арапски јазици. Секако, синглот ќе излезе со спотот. Ова е соработка помеѓу издавачките …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто овие пет песни и пејачки се забранети низ светот?

Кога ќе прочитаме дека некоја позната личност направила некој инцидент или „луда“ работа и не е нешто чудно…Но, најчесто тие и својот карактер го внесуваат во музичките видеа… И’, додека некои држави им „прогледуваат низ прсти“, други ги забрануваат нивните песни, па дури и цели албуми. Кејти Пери „Last Friday …

Повеќе »