Tag Archives: нега

Младоста ја чува со тајна состојка: Салма Хајек привлекува со убавината – на 56 години изгледа 20 години помладо

Ниту филери, ниту ботокс, ниту одење „под нож“ не и се неопходни на мексиканската убавица бидејќи има тајна состојка која и ја чува младоста. Мексиканско-американската актерка Салма Хајек на почетокот на септември го прослави својот 56-ти роденден, а изминатите децении не оставија трага на нејзиното лице. Салма продолжува да не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џенифер без шминка, фановите се воодушевени: Старее како вино, со годините е се’ поубава и поатрактивна

Џенифер Лопез сподели видео на својот Инстаграм профил и ги откри своите тајни за убавина. Таа без двоумење го покажа своето лице без грам шминка, со врзана коса во видлива пунџа. Оваа позната пејачка изјави дека своето лице го негува со креми кои штитат од сончевите зраци, со добро чистење …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВСТРАЛИСКИ МОДЕЛ – Ел Макферсон на 58 години позирала во бикини и воодушевила со својот феноменален изглед

Австралискиот модел Ел Макферсон воодушеви со својот феноменален изглед во шестата деценија. Имено, таа на својот Инстаграм профил објави видео на кое позира облечена во бикини и краток џемпер. Нејзината одлична фигура е резултат на нејзината посветеност на редовните тренинзи. Освен тоа, медитацијата и помага да го одржи своето здравје. …

Повеќе »

(ФОТО) Избегнува естетски третмани, а изгледа како да има 20 години! Можете ли да погодите колку години има оваа жена и која е нејзината тајна?

Наративот на денешните светски списанија и медиуми воопшто е дека „секогаш мора да бидеме млади“. Луѓето се опседнати со убавина и младешки изглед, па бројот на оние кои се одлучуваат за естетски корекции расте од ден на ден. Мал е бројот на луѓе кои немаат намера да „одат под нож“, …

Повеќе »

(ФОТО) ГОРДО ГИ ПОКАЖУВА ГОДИНИТЕ – Легендарната манекенка (78) се нафрлила на козметичките компании и опсесијата со младешки изглед

Лорен се залага за достоинствено стареење и отворено ја прифатила својата возраст, која гордо ја покажува. Таа изгради завидна манекенска кариера, а останала запишана во модните книги по потпишувањето на договорот со Revlon во 1973 година, што во тоа време беше најголемиот договор во историјата потпишан од модел. View this …

Повеќе »

Ова е една од најдобрите намирници за нашето здравје: Има моќни лековити ефекти, а одлична е и во служба на убавината

Најздрава намирница Сите знаат колку е здрав лукот и дека е природен антибиотик, но дали знаевте дека овој зеленчук можете да го користите и за неколку необични работи. Нега за коса Лукот може да помогне при проблеми со опаѓање на косата, поради високото ниво на алицин што го содржи. Издробете …

Повеќе »

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД – Пуштањето седа коса има бројни придобивки

Решението да ја прифатите вашата седа коса може да ви заштеди пари Правилната нега на косата бара доживотно учење, од изборот на вистинскиот шампон, регенератор и маска за коса до тоа колку често треба да ја потстрижувате и бојадисувате косата. Се чини дека на секои неколку години нашите прамени минуваат …

Повеќе »

(Рецепт) МАСЛО СО КОЕ ЖЕНИТЕ ДОМА ГИ „БРИШАТ“ БРЧКИТЕ: Оние кои го пробале велат дека му нема рамен!

Рибиното масло содржи висока концентрација на витамини А и Е, кои ја прават кожата мазна и еластична, а е одличен сојузник во отстранувањето на брчките. Брчките на лицето се појавуваат како резултат на староста но и брзиот и напорен начин на живот. Дамите често бараат разни препарати кои ќе го …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – БРЕД ПИТ ТВРДИ ОВА СЕ НАЈЖЕШКИТЕ МАЖИ ВО ИСТОРИЈАТА: Тие се миленици на жените, а актерот ја открил и ТАЈНАТА НА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД!

Познатиот холивудски актер Бред Пит неодамна даде големо интервју за „Vogue”“, а во фокусот на разговорот бил неговиот нов бренд за нега на машка кожа „Le Domaine Skincare“. За време на интервјуто тој се осврнал на самата машка нега и начинот на кој машкиот свет треба да се грижи за …

Повеќе »