Tag Archives: напади

(ВИДЕО) КАКО ВО ФИЛМОТ НА ХИЧОК: Врани нападнале маж во Загреб

Во последните две недели имало неколку напади со врана врз луѓе во ЗАГРЕБ. Забележан е еден таков напад. Имено, еден постар господин со чадор во раката се борел со врана. Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »

(ВИДЕО) “Имав напади на паника! Земав дрога и се опивав”: Принцот Хари за прв пат зборувал за најлошиот период во животот и менталните проблеми!

Младиот принц, за прв пат, јавно раскажал детали од неговиот живот… Принцот Хари раскажал сè за најлошиот период од својот живот, кога ја загуби својата мајка Дијана, која загина во сообраќајна несреќа во Париз во 1997. година.   View this post on Instagram   A post shared by Prince Harry …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од приврзаниците на Трамп како мачат полицаец

Вознемирувачко видео од нападот на толпата Трамп врз полицајци кога во средата упаднаа во зградата на Конгресот во Вашингтон, се појави на социјалните мрежи. Предупредуваме дека ова видео може да биде вознемирувачко за некои читатели. На снимката се гледа како приврзаниците на Трамп „приклештуваат“ полицаец помеѓу вратата и толпата луѓе. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Турските ММА борци се херои на Виена: Им помогнале на жена и ранет полицаец

Двајца турски ММА борци кои живеат во Виена преку ноќ станаа медиумска тема кога скокнаа да им помогнат на една жена и полицаец за време на смртоносниот терористички напад. Макаил Озен и Реџеп Гултекин, како што јавија австриските медиуми, накратко се појавуваат во вирално видео што е снимено за време …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимена ликвидацијата на напаѓачот во Авињон

Пред црквата Нотр Дам во Ница, Франција, се случи напад во кој најмалку три лица го загубиле животот, а неколку биле повредени. Два часа подоцна, се случил уште еден напад во Авињон, за кој се верува дека е терористички, кога маж ја нападнал полицијата со нож, која потоа го застрелала. …

Повеќе »

(ФОТО) СИ ЈА ОТВОРИЛ ДУШАТА – НОВАК ПОВЕЌЕ НЕ МОЖЕЛ ДА МОЛЧИ: Ѓоковиќ проговорил за нападот на светските медиуми: „Очигледно дека постои нешто повеќе од таа критика – некој мора да падне…!“

Новак Ѓоковиќ, после првиот тренинг по позитивниот тест за коронавирус се обратил до јавноста и ги открил понатамошните планови. Ѓоковиќ вчера тренирал со Виктор Троицки на своите терени на Дорчол, во Белград. Најдобриот балкански спортист веќе некое време беше мета на критики од бројни светски медиуми, па сега тој накратко …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Болно, шокантно и засрамувачки“: Претепуваат полицајци а минувачите снимаат и се смеат!

“Силно го осудувам срамниот напад врз двајцата полицајци. Овие храбри полицајци ја вршеле својата должност за да и помогнат на јавноста. Им должиме благодарност. Им посакувам целосно и брзо закрепнување…“ Министерството за внатрешни работи и началниците на полицијата го осудиле нападот врз полициските службеници во јужниот дел на Лондон, Хакни, …

Повеќе »

(Вознемирувачко) ТЕПААТ БЕЗ МИЛОСТ: Морбидните снимки ја потврдуваат суровата статистика за бруталноста на американската полиција

Помеѓу 2013 и 2019 година, полицијата во Соединетите држави убила 7.666 лица, според податоците собрани од Mapping Police Violence (Мапирање на полициското насилство), група за истражување и заговори. Џорџ Флојд, 46-годишен жител на Минесота, станал уште една жртва на полициската бруталност, затоа што бил убиен за време на апсење додека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќерка (5) и го спасила животот на мајка си која потонала на дното на базеонот

Повеќето мајки знаат колку се посебни нивните ќерки. Но, Трејси Андервалд исто така знае дека нејзината ќерка е исто така вистински херој. Таа сепак и го спасила животот а има само 5 години. Се започнало едно утро кога мајката решила да се опушти во базенот. На почетокот, Алисон била со …

Повеќе »