Tag Archives: надзорни камери

(ВИДЕО) ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПО ВЕНЧАВКАТА, ПА ЈА СПАКУВАЛ ВО КУФЕР! Се појави СТРАШНО видео како се обидува да го сокрие телото!

Поротата го осуди Томас Нат на доживотен затвор за убиство на неговата сопруга Даун Вокер, а судот покажал видео снимка на која тој влече куфер со телото на жената неколку дена по убиството! Томас Нут ја убил својата сопруга по венчавката, а потоа се обидел да го фрли нејзиното тело …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ОВА Е НАСИЛСТВО: Инцидент на паркинг во Сараево – жена претепала маж

ВИДЕО од надзорните камери на паркинг во Сараево кружи на социјалните мрежи и прикажува жена како физички напаѓа маж. На видеото се гледа како на маж од зад грб му приоѓа жена и физички го напаѓа. Додека мажот се обидувал да побегне, таа го фатила и почнала да го удира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицаецот на сопствениците им го вратил украденото кученце   – Погледнете ја нивната реакција

Малечката лабрадорка Ембер била украдена пред нејзиниот дом во Велесли. Сопствениците не можеа да поверуваат дека ја нема бидејќи никогаш не излегувала сама. Целото маало се вклучило во потрагата по Ембер. Полицијата собрала снимка од надзорната камера од сите нив на која забележала сомнително возило. На крајот била пронајдена околу …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Киднаперот го грабнал момчето (5) и го вовлекол во автомобилот, мајката го спасила синот…

Момчето шетало со неговата мајка кога Мекгонагл излегол од црвениот автомобил, го грабнал момчето и трчајќи го одвел во автомобилот додека друг повозрасен осомничен седел на совозачкото седиште Џејмс Мекгонагл (24) во четвртокот се обидел да киднапира петгодишно дете пред неговата мајка. Сè е снимено од камерна надзор на улицата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче запросило девојче – нејзината реакција е непроценлива!

Едно петгодишно дете се осмелило да направи храбар потег уште рано. Тој решил да ја запроси својата мала пријателка, а симпатичната ситуација ја снимила надзорна камера, која подоцна беше објавена на ТикТок од страна на Лиа Шериф. Момчето дошло до тремот, каде што било девојчето, и клекнало на колена и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка се борела со мечка за да ги спаси своите кучиња: „Не бев при здрав ум!“

Една 17-годишна девојка од Калифорнија, која нападна огромна мечка во нејзиниот двор за да ги спаси своите кучиња, рекла дека тоа „не била при здрав ум“ кога тоа го сторила. „Искрено, сфатив дека е мечка дури кога ја оттурнав“, изјавила Хејли Моринико за „Добро утро Америка“ откако снимката од конфликтот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ ЉУБОВНА КАВГА ДЕВОЈКАТА ЗАВРШИЛА СО ГЛАВАТА ВО ИЗЛОГОТ: Снимката на надзорните камери ја открива вистината за кавгата!

Снимките од надзорните камери забележале жестока расправија помеѓу млад пар. Во еден момент, девојката со глава го скршила прозорецот, а мажот само мирно си заминал. На видеото се гледа како жената бесно вика на мажот, а во еден момент таа дури започнала да ја треска главата во излогот. Мислела дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ – Дете паднало на шини а од сигурна смрт го спасил херојски подвиг!

Детето се спасило од сигурна смрт откако паднало на шините на железничката станица во Индија во моментот кога возот се приближувал со голема брзина, а се’ благодарение на херојското дело на еден од вработените. Снимките од видео надзор прикажуваат дете како оди со маж по должината на платформата за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) 12. страшни работи кои ги снимиле надзорните камери

Многу луѓе не ги проверуваат своите камери за надзор многу често. Можеби е уште подобро, затоа што понекогаш е полесно да не знаеме кога се случуваат некои морбидни работи пред нашите носови. Овие надзорни камери снимиле сцени кои според сите дефиниции на тој збор можат да се наречат застрашувачки. Фото: …

Повеќе »