(ВИДЕО) ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПО ВЕНЧАВКАТА, ПА ЈА СПАКУВАЛ ВО КУФЕР! Се појави СТРАШНО видео како се обидува да го сокрие телото!

Поротата го осуди Томас Нат на доживотен затвор за убиство на неговата сопруга Даун Вокер, а судот покажал видео снимка на која тој влече куфер со телото на жената неколку дена по убиството!
Томас Нут ја убил својата сопруга по венчавката, а потоа се обидел да го фрли нејзиното тело неколку дена подоцна, но се појавило грозоморно видео снимено со безбедносна камера. Телото на сопругата го уфрлил во куфер и го исфрлил од куќата неколку дена по нивната венчавка. Томас Нат (46) добил доживотен затвор откако ја убил сопругата и ја „фрлил“ на нива во близина на домот во кој живееле во Халифакс.
На снимката од CCTV објавена од полицијата во Западен Јоркшир, Нат и неговата сопруга Даун Вокер се гледа како се враќаат дома во Лајтклиф на нивната прва брачна ноќ, на 27. октомври 2021. година. Даун (52), која сè уште ја носела својата венчаница, влегла во куќата додека Нат одел зад неа.


Неколку дена подоцна, снимката од безбедносните камери покажала дека Нат ја напушта куќата влечејќи куфер, а подоцна истиот ден, тој се вратил во градината и изгледало дека ги покрива трагите од тркалата во калта. Полицијата во Западен Јоркшир соопштила: „Во неделата на 31. октомври 2021 година, телото на една жена беше откриено во куфер во близина на авенијата Ајсгарт во Лајтклиф, Калдердејл. Телото подоцна било идентификувано како Даун Вокер. Нејзиниот сопруг Томас Нут бил уапсен и обвинет за нејзино убиство.
Судот потврдил дека Нат тешко ги повредил лицето и вратот на жртвата пред да ја задави, да го ставил нејзиното тело во куфер и заминал. По убиството, младоженецот дури се јавил во полиција за да пријави исчезната сопруга и се криел со денови пред конечно да се предаде. Томас Нат бил прогласен за виновен за убиство од страна на поротата на крунскиот суд во Брадфорд во понеделник, 8. август 2022. година. Тој бил осуден на доживотен затвор во петокот (19 август).
Почесниот судија Џонатан Роуз рекол: „Останува мистерија зошто ја убил оваа жена што ја зел за сопруга неколку часа порано“. Даун претходно била во полиција поради тоа што Нат ја тепал, но подоцна се обидела да ги повлече нејзините изјави.

Фото: Принтскрин/YOUTUBE/THE MIRROR


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ФИНАНСИСКИ ХОРОСКОП ОД 15 ДО 21 ЈУЛИ: Едни очекуваат големи промени, а други Меркур и Венера ќе ги „осветли и облече“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …