Tag Archives: докази

(ФОТО) Повеќе луѓе би можеле да се соочат со обвиненија за смртта на Метју Пери: Истрагата е при крај

Актерот Метју Пери беше пронајден мртов во хидромасажна када во неговиот дом во Лос Анџелес во октомври 2023 година. Аутопсијата подоцна покажала дека тој починал од „акутно дејство на кетаминот“. Оттогаш се води истрага за неговата смрт, а полициски извор сега изјавил дека неколку луѓе би можеле да бидат обвинети …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО – СКАНДАЛ НА СВАДБА: Девојка упаднала, па го разоткрила младоженецот, невестата почнала да плаче, а неговата ОДБРАНА е БИЗАРНА!

На социјалната мрежа TikTok кружи видео од свадба која завршила неславно. Станува збор за клип од шоуто „Cheaters“ што во превод значи „Прељубници“, а главни актери се измамената девојка, измамената невеста и младоженецот, кој седел на две столчиња. Имено, за време на свадбениот чин, на церемонијата се појавила разбеснета девојка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПО ВЕНЧАВКАТА, ПА ЈА СПАКУВАЛ ВО КУФЕР! Се појави СТРАШНО видео како се обидува да го сокрие телото!

Поротата го осуди Томас Нат на доживотен затвор за убиство на неговата сопруга Даун Вокер, а судот покажал видео снимка на која тој влече куфер со телото на жената неколку дена по убиството! Томас Нут ја убил својата сопруга по венчавката, а потоа се обидел да го фрли нејзиното тело …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како што пророкувал Исус, археолозите сега потврдија – пронајдени докази!

Археолозите пронајдоа докази за крвава опсада од страна на Римјаните кои го уништиле храмот во Ерусалим, како што пророкувал Исус во Библијата. Според Светото писмо, Исус го посетил Вториот храм во Ерусалим и рекол: „Вистина ви велам, нема да остане овде НИТУ камен на КАМЕН што нема да се урне“. …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле докази за кралскиот расизам: Палатата дала изјава!

За време на истражувањето во Националната архива, магазинот The Guardian открил никогаш невидени документи со кои се потврдува дека палатата практикувала расистички правила при вработување на странци и етнички малцинства и имигранти до 1968. година. Тие не можеа да добијат работа меѓу редовите на свештениците или да вршат такви видови …

Повеќе »

Холивудски глумец осуден на 3. години затвор поради сексуално злоставување

Актерот Кевин Гатри е осуден на три години затвор за сексуално злоставување на актерка, инцидентот се случил во 2017. година во станот на актерот Скот Рид. Кевин Гатри, кој е познат по улогата на Абернати во филмот „Фантастични ѕверови“, сексуално ја искористил 29-годишната девојка по ноќното излегување за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Анџелина удира на Бред: Ќе изнесе докази за семејно насилство

Анџелина Џоли е подготвена да поднесе докази за домашно злоставување на суд во тужбата за развод против поранешниот сопруг Бред Пит, тврдат нови извори, пишува Daily Mail. Документите до кои дошол порталот The Blast наводно покажуваат дека актерката изјавила дека е подготвена да даде нови докази во прилог на наводното …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) 4. ДЕЦЕНИИ ЛЕЖЕЛ НЕВИН ВО ЗАТВОР: После 37. години ја прегрнал мајката – Се молел за правда и ја дочекал!

Маж во Флорида кој ги минал последните 37. години затвор, осуден за силување и убиство, е ослободен бидејќи официјалните лица откриле нови докази кои ја докажуваат неговата невиност. Роберт ДиБоаз (56), осуден во 1983. година за убиството на 19-годишната Барбара Греам, која беше силувана и претепана на пат кон дома …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЗО ШОКИРАЛЕ СО ИЗЈАВАТА – НЕМА ВТОР БРАН НА КОРОНА: Еве зошто тоа можеби и’ не е добра вест!

Пандемијата на вирусот корона не е сезонска, беше една од најголемите најави на Светската здравствена организација во вторникот, 28. јули. Во моментов, Ковид-19 се одвива во „еден голем бран“ и поради бројни случаи низ целиот свет, не ги следи сезонските варијации како што е случајот со грипот. „Се чини дека …

Повеќе »