Tag Archives: венчавка

(ВИДЕО) Младоженец дознал за прељубата а одмаздата ја сервирал „ладна“ на свадбата

ОРГАНИЗАТОРКИТЕ НА СВАДБИ Георгина и Бет од Глостершир, Велика Британија, биле гости на подкаст каде што ја раскажувале свадбената драма на која и двете присуствувале. Една невеста, велат, имала врска со кумот на младоженецот. За измамата дознал непосредно пред свадбата, а наместо да откаже се, решил да се одмазди. Како …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денеска ја слават 12-годишнината од бракот: Свадбата ја следеа над 30 милиони луѓе, а за венчаницата на принцезата и денеска се зборува 

Нивната венчавка ја следеше светот… Принцот и принцезата од Велс, Вилијам и Кејт Мидлтон, денеска ја слават 12-годишнината од бракот. За да ја одбележат оваа пригода, тие денеска споделија нова фотографија, која е направена на нивниот имот во Сандрингем во текот на еден многу обичен ден. На фотографијата Кејт носи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Близначки сакале да се омажат за ист маж: Момчето што се согласило на тоа МНОГУ го чинело

Тие се заколнале дека никогаш нема да се разделат, а немале поим што ќе се случи како резултат на тоа Индиските медиуми моментално „брмчат“ за младоженецот и невестите, кои се сестри близначки. Се заколнале дека никогаш нема да се разделат и затоа решиле да се омажат за ист маж, па …

Повеќе »

(ФОТО) Кристијано Роналдо застанува на „лудиот камен“? – „Таа го заслужува тоа, сакам свадба“

Во големото интервју, кое му го даде на британскиот водител Пирс Морган, еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо зборувал за врската со долгогодишната партнерка Џорџина, плановите за венчавка и смртта на синот. Само седум месеци по трагичниот настан, Кристијано нашол сила јавно да проговори за своето починато дете, а …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавиле првите фотографии, се омажила ѕвездата од серијата „Игра на тронови“

Актерката Лена Хеди, најпозната по улогата на кралицата Серсеј во серијата „Игра на тронови“, го кажа судбоносното „да“ на својот партнер Марк Менцак. Како што пишува „Дејли мејл“, свадбената церемонија се одржала во Пуља, Италија, а на големиот ден на Лена присуствувале многу светски ѕвезди, меѓу кои и оние од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила за маж кој бил осуден за УБИСТВО на нејзината сестра БЛИЗНАЧКА – ТАТКО се откажал од својата ќерка поради тој потег!

Аргентинката Едит Касас се омажила, на Денот на вљубените во 2013. година, со маж осуден за убиство на нејзината идентична сестра близначка. Многумина ја осудиле за нејзината одлука да биде со убиец, а не доаѓало во предвид да се омажи за него, но таа верувала во неговата невиност и решила …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЈА УБИЛ СОПРУГАТА ПО ВЕНЧАВКАТА, ПА ЈА СПАКУВАЛ ВО КУФЕР! Се појави СТРАШНО видео како се обидува да го сокрие телото!

Поротата го осуди Томас Нат на доживотен затвор за убиство на неговата сопруга Даун Вокер, а судот покажал видео снимка на која тој влече куфер со телото на жената неколку дена по убиството! Томас Нут ја убил својата сопруга по венчавката, а потоа се обидел да го фрли нејзиното тело …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ПЕКОЛНО ДА“: Пар се венчал 120 МЕТРИ НАД ЗЕМЈА, под нив имало само мрежа

Овој пар се венчал во воздух Авантуристички брачен пар од Калифорнија го кажал своето судбоносно „ДА“ на мрежа висната на 121. метар над кањонот во Јута. Рајан Џенкс и Кимберли Веглин, кои и двајцата се страствени ентузијасти за слекјајнинг – уметноста на одење или балансирање по висечка рамна мрежа слична …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИКАЗНА КОЈА ВЛЕВА НАДЕЖ – Англичанец на кој му преостанале осум месеци живот се излекувал од рак: „Ќе ја испратам ќерка ми до олтарот!“

Често слушаме дека на светот му недостасуваат повеќе добри вести, а ова е токму една од нив. Имено, Англичанецот кој со години се борел со неизлечива болест и му останале „8 месеци живот“, наеднаш бил излечен. Сега открил какво е чувството да се ужива во втората шанса што му ја …

Повеќе »