Tag Archives: англија

(ФОТО) На актерот му се заканува судење поради неговата семејна историја? „Имале плантажи со робови“

БРИТАНСКИОТ актер Бенедикт Камбербач наводно би можел да се соочи со судење во Барбадос поради робовладетелското минато на неговото семејство. Странските медиуми пишуваат дека неговите предци имале плантажа со шеќерна трска на тој остров, каде што бунтовите на робовите биле сурово задушувани во крв. Поради ова тамошните власти би можеле …

Повеќе »

БЕКЕР ГО ДЕПОРТИРААТ ОД ЗАТВОР, ЕВЕ ЗОШТО: Сокрил МИЛИОНИ и заврши на дното, сега следи ново понижување!

Борис Бекер остатокот од казната ќе треба да го одлежи на друго место! Легендарниот тенисер и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер е пуштен од затвор во Велика Британија и ќе биде депортиран од таа земја, јавуваат островските медиуми. Трикратниот победник на Вимблдон, шесткратниот победник на Грен слемовите и …

Повеќе »

(ФОТО) Ден за вторите четирифинални натпревари: Кристијано Роналдо повторно на клупа

Втората полуфинална двојка на Светското првенство ќе ја добиеме денес за кога се закажани два натпревари. Најпрво во 16. часот се среќаваат Мароко и Португалија, а вечер од 20. часот ќе се сретнат Англија и Франција. Португалија и Мароко стигнаа до четвртфиналето по изненадувачки резултати – европската селекција ја декласираше …

Повеќе »

Познати сите четвртфинални двојки на Мундијалот, Хрватска и Бразил го отвораат спектаклот

Познати се сите четвртфинални двојки на Мундијалот во Катар откако вчера се одиграа последните два осминафинални дуели, а љубителите на фудбалот дефинитивно ќе можат да уживаат во четири спектакуларни соочувања. Хрватска и Бразил го отвораат четвртфиналето со меч во петок од 16. часот. Хрватска се пласираше меѓу осумте најдобри по …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН СЛУЧАЈ ВО АНГЛИЈА: По неуспешен обид за кражба, сопственикот на продавницата се понудил да му помогне на крадецот

Видеото од обидот за кражба на телефон од продавница во Девсбери, Англија, стана вирално на социјалните мрежи откако првично беше споделено на TikTok, при што многумина биле изненадени од реакцијата на сопственикот на продавницата, кој покрај неговата мирна реакција му понудил помош на крадецот. На видеото се гледа како млад …

Повеќе »

(ФОТО) НАТПРЕВАРИ ВО 16 И 20 ЧАСОТ – Осминафинале на Мундијалот: Французите апсолутни фаворити против Полјаците, Сенегалците се надеваат на чудо против Англичаните

Денеска се закажани два нови натпревари од осминафиналето на Светското првенство во Катар. Откако вчера меѓу осумте селекции се најдоа Холандија и Аргентина, денеска истото ќе се обидат и Франција и Англија кои се големи фаворити во дуелите со Полска и Сенегал. Франција и Полска први ќе излезат на терен …

Повеќе »

СП ВО КАТАР – ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ: Денеска започнува второто коло на Светското првенство, Англија и Холандија „бркаат“ победи за да се пласираат понатаму

Со натпревари во групите А и Б денеска почнува 2. коло на Светското првенство во Катар, а најинтересна би требало да биде пресметката меѓу Англија и Соединетите Американски Држави. Програмата започнува во 11 часот со меч меѓу Велс и Иран кој може да биде многу важен кога е во прашање …

Повеќе »

(ВИДЕО) 92-годишен ДЕДО НОКАУТИРАЛ ДВАЈЦА безобразни мангупи среде улица: ЛОШО ПОМИНАЛЕ – НЕ НИ СОНУВАЛЕ дека ТОЈ е ПОРАНЕШЕН БОКСЕР

Неверојатно видео од улична тепачка ја обиколи целата планета. Имено, пред влезот на еден „Мекдоналдс“ во Велика Британија избила тепачка во која главна улога ја имал поранешен 92-годишен боксер. Неколку луѓе го нападнале дедото, не знаејќи дека е подготвен да возврати. Пресметката траела неколку минути, а виталниот старец успеал да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја снимала плажата, а кога го погледнала видеото – следел ШОК! Нема да верувате што пронашла во нејзиниот ТЕЛЕФОН!

Жена од англиски пристанишен град дошла на плажата за да ужива во морските убавини, меѓутоа, по пливањето, во мобилниот телефон пронашла нешто што не го очекувала. Кога пристигнала на плажата сфатила дека нема никој освен неа, па решила да го постави телефонот на автоматско снимање, а кога завршила со капењето …

Повеќе »