(ВИДЕО) ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ – Дете паднало на шини а од сигурна смрт го спасил херојски подвиг!

Детето се спасило од сигурна смрт откако паднало на шините на железничката станица во Индија во моментот кога возот се приближувал со голема брзина, а се’ благодарение на херојското дело на еден од вработените.
Снимките од видео надзор прикажуваат дете како оди со маж по должината на платформата за да се приближи до работ на пругата во еден момент за да види како доаѓа воз.
Само неколку секунди подоцна, детето од платформата на железничката станица паѓа на пругата.


Човекот кој бил со детето останува замрзнат во шок, подавајќи ја раката кон детето, но не му приоѓа во обид да го спаси.
За среќа, еден од вработените се нашол во близина и кога видел што се случува, ја започнал акцијата без да губи ни момент. На видеото се гледа како трча до детето и скоро во последен момент го крева детето на платформата и успева да се спаси.
Инцидентот, кој за среќа завршил без жртви, се случил на 17. април. Се’ било снимено од надзорни камери, а видеото веднаш станало вирално.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 21.02.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Обидете се да создадете средина во која ќе можете сè да правите лесно …