Tag Archives: меркур

Доаѓа олеснување: Меркур повеќе не е ретрограден и ќе им донесе среќа на овие знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… МЕРКУР денеска почнува директно да се движи, што е одлична вест за сите знаци. Неговото ретроградно патување низ знакот Јарец траеше од 29. декември до 18. јануари, а тој …

Повеќе »

Еве на кои знаци нема да им биде исто по ретроградниот Меркур – односно после 3. февруари!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ретроградниото од на Меркур ќе трае до 3. февруари. Од 14. до 25. јануари ќе биде во знакот Водолија, а од 25. јануари до 3. февруари во знакот Јарец, …

Повеќе »

ОД 18 ЈУНИ- Пристигнува ретроградниот Меркур, појак од било кога; Пеколен период за овие 5. знаци – Еве што не чека!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Многу знаци на Зодијакот ќе чувствуваат збунетост и напнатост во воздухот Јуни е навистина прекрасен и посебен месец во 2020 година поради појавата на две затемнувања и неколку ретроградни …

Повеќе »