ОД 18 ЈУНИ- Пристигнува ретроградниот Меркур, појак од било кога; Пеколен период за овие 5. знаци – Еве што не чека!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Многу знаци на Зодијакот ќе чувствуваат збунетост и напнатост во воздухот
Јуни е навистина прекрасен и посебен месец во 2020 година поради појавата на две затемнувања и неколку ретроградни планети, на кои на 18. јуни ќе им се придружи ретроградниот Меркур во знакот на Рак – аспект што на многумина им го поместува тлото под земја.
Ретроградниот јунски Меркур нема да се разликува од претходните ретроградни фази. Можно е да се одложуваат, да се дезинформираат, да се изгубат работи, да се соочите со лаги и тешка вистина, да се затвори душата …
Таа стара и добро позната енергија на Меркур влијае на нас на ист начин во јуни 2020 година.
Многу знаци на Зодијакот ќе чувствуваат збунетост и напнатост во воздухот, но ретроградниот Меркур ќе има најголемо влијание врз следните 5 хороскопски знаци!Овен

Драги Овни, наскоро ќе почувствувате необични вибрации на ретроградниот Меркур на вашата кожа. Вие живеете „на работ“ изминатите неколку месеци. Сè што ќе посакате, веднаш стпроведувате во дело. Одлуките се донесени брзо, и тие брзо се покажале како погрешни. Сега е време да се забави. Ова е проследено со период на справување со последиците и наплатата на старите долгови. Соочете се со промените и после тоа ќе најдете мир.


Рак
Ретроградниот Меркур ако едвал да чекал да пристапи кон вашиот нежен знак на Зодијакот. Може да се чувствувате вознемирени, нервозни. Ве чекаат поплава на чувства што не е така лесно да се изрази. Вие се соочувате со разни тајни и учите нови лекции. Наместо да ја канализирате енергијата во негативноста, фокусирајте ја на оптимизам и духовен раст.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) СЕ’ СНИМИЛА И ОБЈАВИЛА – Сцената е тешка за гледање: Трудница во деветти месец ги фатила сопругот и љубовницата на плажа

Американката Кели Смит на TikTok споделила видео на кое се гледа како го нашла својот …