Tag Archives: лео

(ФОТО) ЛАЈКА ГО ПРОНАЈДЕ КУЧЕТО ПО КОЕ СОПСТВЕНИКОТ ТРАГАШЕ ТРИ НЕДЕЛИ

Емоции, гушкање и љубов. Оваа работна недела ја заокружуваме со среќен крај во потрагата на златниот ретривер Лео. Да, овој убавец благодарение на тимот на ЈП Лајка и микрочипот си отиде дома кај својот сопственик. Сликите говорат повеќе од се, а љубовта од најдобриот пријател на човекот е безусловна. Ние …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш најсекси мажот на светот потполно се запуштил: ДиКаприо ужива на плажа и не се грижи за изгледот!

Сцената беше уште помалку привлечна поради панталоните што делумно му паднаа од половината… Можеби е ноември, но Леонардо ДиКаприо (45) не се откажува од омиленото летно поминување на времето. Славниот актер, кој утре ќе го прослави својот 46-ти роденден, поминал пријатно време дружејќи се на плажата во Малибу со својата …

Повеќе »

Фотографијата на шест месечно бебе кое го победи коронавирусот го обиколи светот: Лео внесе нова надеж!

После многуте тешки, тажни вести но и фотографии денеска најубавата вест и фотка пристигнуваат токму од Апенинскиот полуостров, кој моментално е најмногу погоден поради пандемијата на коронавирусот. Откако една баба на возраст од 103 години успеа да го победи корона вирусот во Италија, шестмесечното бебе Леонард исто така излегло како …

Повеќе »