Tag Archives: кожни болести

Чај од камилица: Ова се причините зошто треба да го пиеме секој ден

Скоро секој дом има КУТИЈА чај од камилица. Што лекува обичниот чај од камилица? Терапевтските својства на камилицата се одамна познати, а ја користеле и древните цивилизации. Еден од најчестите начини за консумирање на камилица е правењето чај, а придобивките што ни ги носи ќе ве поттикнат да ја консумирате …

Повеќе »

(ФОТО) БЛИСКУ ДО НАС – Розовото езеро Пачир лекува ревматизам и кожни болести: Ова место е рај на земјата!

Селото Пачир или Пачирска Бања како што се нарекува заради лековитата термичка вода е чудо во Србија. Ова вештачко езеро, кое се наоѓа на половина пат помеѓу Нови Сад и Суботица, сè повеќе ги привлекува локалното население, но и туристите поради својата единствена розова боја. Езерската вода доаѓа од длабочина …

Повеќе »