Tag Archives: колекција

(ВИДЕО) Џенифер без шминка, фановите се воодушевени: Старее како вино, со годините е се’ поубава и поатрактивна

Џенифер Лопез сподели видео на својот Инстаграм профил и ги откри своите тајни за убавина. Таа без двоумење го покажа своето лице без грам шминка, со врзана коса во видлива пунџа. Оваа позната пејачка изјави дека своето лице го негува со креми кои штитат од сончевите зраци, со добро чистење …

Повеќе »

(ФОТО) Рита Ора позирала во спортски комплет на својот бренд и воодушевила со својата завидна фигура

Рита Ора го претстави својот нов бренд за спортска облека наречен „Human Beings Together“. Рита на својот Инстаграм профил објави серија фотографии на кои позира во розов спортски комплет. View this post on Instagram A post shared by RITA ORA (@ritaora) Пејачката покажа завидна фигура, а бројните следбеници и дадоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Лопез (50) шокирала со секси фотографиите на кои позира за својата најнова колекција

Лопез изгледа фантастично во промотивните слики за нејзината колекција на обувки DSW. 50-годишната пејачка и глумица изгледа сензационално облечена во две парчиња гардероба со животински принт, која се состои од јакна со висока јака и долна облека, кои се спарени со потпетици на врзување од нејзината нова линија на производи. …

Повеќе »

Маја Кикириткова ја претстави својата најнова колекција Есен/Зима

Колекцијата на Маја Кикириткова е инспирирана од природата  Маја Кикириткова, нашата позната дизајнерка ја претстави својата нова колекција. Колекцијата за оваа сезона есен/зима е поделена во два сегменти или во две сезони, есенска и зимска колекција.Есенската колекција е инспирирана од природата и е поделена во пет сегменти. Во првиот сегмент …

Повеќе »

Амал Клуни во мини фустан за нагласување на фигурата четири месеци по породувањето

Амал Клуни блескала на гала вечерта по повод откривањето на архивската колекција на Џани Версаче во Лос Ангелес. За оваа пригода избрала сребрен мини фустан кој ја истакнал нејзината мајчинска фигура… Во пресрет на 20. годишнината од смртта на Џани Весаче, основач на популарната модна марка, продавницата „William Vintage“, на …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана направила спектакл на модната недела во Њујорк

Таа носела војничко зелена блуза со долги ракави и длабоко деколте, светло зелена јакна околу својата половина, високи чизми и очила за сонце. Изгледала полна со самодоверба, а нејзината колекција донела слична атмосфера… Ѕвездата од Барбадос секогаш знае да направи вистинско шоу, да биде впечатлива и уникатна. После успешната промоција …

Повеќе »