Tag Archives: каснување

(ВИДЕО) СРЕДЕ ЕМИСИЈА ВО ЖИВО ВОДИТЕЛКА ЈА ГРИЗНАЛА ЗМИЈА: Објавила ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО, па ја покажала повредата! Ова боли!

Водителката од Босна и Херцеговина, Вања Шемиќ, била касната од змија за време на снимањето на инсерт за емисија. Таа на социјалните мрежи објавила видео од каснувањето со опис: „Питонот е мало маче за овие змии околу мене, но кој ќе преживее каснување од питон, што можат да му направат …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО И БИЗАРНО – ХЕРКУЛЕС ОД ИНДИЈА УБИЛ КОБРА: Рептилот му ги потопил забите во кожата, а потоа момчето двапати силно каснало!

Британскиот Daily Mail објави интересна и неверојатна приказна дека 12-годишно момче убил кобра, која му се завиткала околу раката и ги зарила нејзините заби полни со отров во неговата кожа, а потоа тој ја каснал, а така се родила неверојатна приказна на преживување. Имено, според Daily Mail, момчето по име …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РИЗИЧНА ПРОФЕСИЈА: Синот на славниот ловец на крокодили имал незгода – питон го каснал по лицето!

Роберт Ирвин, син на починатиот ловец на крокодили Стив Ирвин, сè повеќе личи на неговиот татко. И’ тој е заинтересиран за диви животни, па решил да направи документарен филм за нив. Сепак, работите понекогаш не одат по очекуваниот пат. View this post on Instagram Wait for it 😂 After a …

Повеќе »

(ФОТО) Удомила куче а после два месеци починала: Одморот од соништата за оваа девојка се претворил во трагедија!

Младата Норвежанка, Бригите Калестед (24) во февруари со пријателите била на Филипините каде на улица видела куче скитач. Бригите кучето го ставила во корпа на својот мопед и го однела каде што била сместена. Го избањала, исчеткала а со кученцето си играла во градината. Тогаш се здобила со малечки гребаници …

Повеќе »