Tag Archives: Камерон Дијаз

(ФОТО) Камерон Дијаз споделила што значи да се стане мајка на 47. години: „Сега морам да живеам до 107.!“

ДОЦНОТО мајчинство има импресивни придобивки, а Камерон Дијаз е идеален пример за тоа. Нејзината приказна може да го промени мислењето за луѓето кои се сомничави за бременост по 40. години. Во декември 2019. година, познатата актерка и нејзиниот сопруг Бенџи Маден станаа родители. Веста експлодираше на интернет и стана популарна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КАМЕРОН ДИЈАЗ ИСКРЕНА: „Ова ме исполнува повеќе од било што друго што сум постигнала во животот“

Камерон Дијаз гостувала во емисијата на својот колега Кевин Харт и зборувала за причините зошто повеќе не глуми. Од 2014. година, една од најдобрите холивудски актерки, Камерон Дијаз, нема снимено ниту еден филм, а нејзината последна улога беше во филмот „Ени“, кој заработи 113. милиони долари на благајните, а критиките …

Повеќе »

ПРВИ ФОТОГРАФИИ НА КАМЕРОН ДИЈАЗ СО ЌЕРКАТА: Се повлекла од светот на глумата за да се посвети на семејството а девојчето е нејзина вистинска копија!

Познатата актерка Камерон Дијаз откри на почетокот на 2020 година дека со рокерот Бенџи Маден ја има ќерката Радикс, а сега тричленото семејство е фотографирано заедно за прв пат. Познатата холивудска актерка Камерон Дијаз се повлече од светот на актерството пред неколку години, иако не и недостасувале понуди за улоги. …

Повеќе »

(ФОТО) На овие дами сантиметрите кај мажите не им се важни

Кога станува збор за хетеро парови, претежно сме навикнати мажот да биде повисок од жената. Веројатно затоа е чудно за некои кога ситуацијата е обратна. Или кога се со иста висина,па така потпетиците од само неколку сантиметри можат да бидат „проблем“. Сепак, ова не е нешто што треба да убие …

Повеќе »

(ФОТО) Камерон Дијаз:„Ботоксот ме уништи, станав зависна!“

Актерката Камерон Дијаз е уште една во низата жени кои се покајале за инјектирање на ботокс во нејзиното лице, што го признала во неодамнешната исповед за американските медиуми. „Ја уништив кожата со лошата исхрана. Во младоста, честопати доцна навечер го нарачував најголемиот хамбургер и шише газиран пијалок. Поради тоа што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕФИНИТИВНО СЕ ОТКАЖАЛА ОД ГЛУМАТА: Камерон Дијаз нашла нов начин да заработува!

Откако се омажи за Бени Маден, Камерон Дијаз, на големо жалење на милиони фанови ширум светот, реши да затвори едно поглавје од нејзиниот живот. Таа се повлече од глумата и се посвети на семејниот живот, а сè стана комплетирано на крајот на минатата година, кога парот доби ќерка. Малечката Радикс …

Повеќе »

(ФОТО) Кого природата го помазила? Познати ѕвезди фатени без грам шминка – Непрепознатливо се без помош на визажистите!

Додека некои само се ботоксираат и се обидуваат да се придржуваат кон трендот на младоста, други имаат „храброст“ да одат во јавноста без општо прифатеното средство за разубавување – шминка. И тоа е прекрасна слика што повремено sвездите ја испраќаат до јавноста. Иако беспрекорно и скапо негувани, тие исто така …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ МАЈКА: Непроспиените ноќи оставиле последици на изгледот на Камерон Дијаз која изгледа непрепознатливо!

Првото појавување по породувањето ги вознемирило фановите… Уште од кога реши да се посвети на семејниот живот и да се пензионира од Холивуд, ретко можеме да ја видиме на фотографии. Камерон Дијаз беше позната по широката насмевка и младешкиот изглед, но на последните фотографии таа не е ниту налик на …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВИ ФОТОГРАФИИ ОД КАМЕРОН ДИЈАЗ ПОСЛЕ ПОРОДУВАЊЕТО: На 47. години, пред две недели, станала мајка а изгледа НЕВЕРОЈАТНО!

Актерката Камерон Дијаз неодамна го роди своето прво дете, а сега се појавија првите фотографии од неас и светот е воодушевен. Оваа 47-годишна актерка помина доста убав пат кон мајчинството со сопругот Бени Маден (40), бидејќи претрпе серија третмани со ИВФ, па дури и размислуваше за посвојување. View this post …

Повеќе »