Tag Archives: извор

(ВИДЕО) Каролина Гочева со видео запис за „Бели цветови“!

Најновиот видеозапис на Каролина Гочева е за песната „Бели цветови”, нумера која е дел од албумот „Извор”. Спотот се снимаше на повеќе локации низ Скопје, во режија на Чедо Поповски. За новиот спот Каролина вели: „Драги мои, со задоволство ви го претставувам видеозаписот за највеселата песна од албумот, ‘Бели цветови’. …

Повеќе »

Каролина ја продолжува турнејата со „Извор“: На 27. и 28. март ќе пее во Битола

Продолжуваат промотивните концерти на новиот албум „Извор” на Каролина. Следните настапи се планирани кон крајот на месецот во родната Битола, што за македонското девојче сигурно ќе биде предизвик плус, бидејќи, така велат, најтешко е да се пее пред својата публика… Концертите ќе се одржат во Домот на културата на 27. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Промотивни концерти на Каролина со новиот албум „Извор“ во МОБ!

После блескавиот концертен маратон од пред четири години, Каролина и нејзиниот бенд повторно се враќаат во Македонската Опера и Балет, со четири последователни концерти, на 23, 24, 25 и 26-ти февруари. На концертите публиката за прв пат ќе има можност да ги чуе во живо сите нови песни од долгоочекуваниот …

Повеќе »