Tag Archives: играчки

(ФОТО) ЗОШТО НА КОНЦЕРТИТЕ НА ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ ФАНОВИТЕ МУ ДАВАА ПЛИШЕНИ ИГРАЧКИ?Постои причина за тоа – сега е болен спомен!

АКО некогаш сте биле на концертот на Ѓорѓе Балашевиќ, сигурно сте забележале дека публиката го покрива со плишени играчки – зајаци, а понекогаш и со мандарини. Најверните обожаватели знаат дека тоа е поради стихот во неговата популарна песна „Некои нови деца“, објавена во 1987. година. Имено, во таа поема во …

Повеќе »

(ВИДЕО)КУЧЕТО Е НАЈДОБАР ПРИЈАТЕЛ – Куче ја украло играчката на бебето а потоа смислил како да се оправда!

Толку пати е кажано дека кучето е најдобар пријател, а многу кучиња тоа го докажале со своите постапки. Ова куче е подготвено да стори сé за бебето на неговите сопственици. Иако на почетокот и ја украл играчката, тој подоцна се искупил. Имено, додека родителите си играле со бебето, играчката го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка поставила камера во собата на децата: Не можела да верува што гледа!

Срцето на нивната мајка скоро се „скршило од среќа“ кога видела што прават нејзините близнаци. Лора Далтон (28) од Шкотска е мајка на 18-месечни идентични близнаци Џејкоб и Ноа. Бидејќи браќата обично ги поминувале деновите во расправавија за тоа кој која играчка ќе ја земе, Лора била во шок кога …

Повеќе »

(ФОТО) ВИСТИНСКА КУКЛА: Девојче со Даунов синдром избрана за модел во каталог на играчки

Четиригодишната Иви Кимбл е ѕвезда на новото издание на каталог со играчки American Girl. Иви е родена со Даунов синдром, но тоа не било пречка да стане модел. Така завршила на страниците на октомвриското издание на каталогот. Девојчето облечено во црвен фустан го украла сето внимание. Нејзината мајка Кристен за …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто принцезата Шарлот вреди повеќе од својот брат и иден престолонаследник, принцот Џорџ?

Принцот Џорџ можеби е идниот крал на Англија и првото дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, но изгледа дека за монархијата, во моментот,повеќе „вреди” неговата помлада сестра, принцезата Шарлот Преслатките дечиња на војводата и војвотката од Кембриџ од нивното доаѓање на свет па до денес, се миленици на светската …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како е можно оваа девојка да ги грабне сите играчки од автоматот?

На Фејсбук е објавена снимка од девојка која знае нешто што другите не знаат – како од апаратот во лунапарк да ги однесе баш сите играчки. Ако некогаш сте се обиделе да извлечете играчка од еден ваков апарат, и тоа било која, не само онаа која ви се допаднала, знаете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Има шест години а во 2017. година заработил 11. милиони долари

Шестгодишниот Рајан, водител на популарниот Јутјуб канал Ryan ToysReview веќе е мултимилионер, пишува ФОРБС. Имено, Рајан се нашол на листата на Јутјубери кои најмногу заработиле во 2017. година. Ова момченце, во оваа години, според податоците на ФОРБС, заработило 11. милиони долари и така го зазели осмото место на скалата на …

Повеќе »