Tag Archives: гаспар улије

Трагедија на скијање: Починал најпознатиот француски актер

Францускиот актер Гаспар Улиел, кој глуми во претстојната серија на Марвел „Moon Knight“, загинал во средата во скијачка несреќа на Алпите, објавила новинската агенција АФП. Имаше 37 години. Актерот, добитник на „Цезар“, скијал кога на раскрсницата меѓу двете патеки се судрил со друг скијач и се здобил со сериозна повреда …

Повеќе »