Tag Archives: французин

НЕКОЈ ДА МЕ ПРАШУВА БИ ЖИВЕЕЛ 200. ГОДИНИ: Во 113. година починал најстариот Французин

Жил Теобалд, најстариот Французин починал денеска на 113-годишна возраст во својот дом во Форде де Франс на островот Мартиник, објавило неговото семејство. Теобалд, кој бил рибар, е роден на 17. април 1909. година. Новинарка на Франс прес го сретнал еднаш во 2019. година, а потоа Теобалд и раскажал за неговата …

Повеќе »