НЕКОЈ ДА МЕ ПРАШУВА БИ ЖИВЕЕЛ 200. ГОДИНИ: Во 113. година починал најстариот Французин

Жил Теобалд, најстариот Французин починал денеска на 113-годишна возраст во својот дом во Форде де Франс на островот Мартиник, објавило неговото семејство.
Теобалд, кој бил рибар, е роден на 17. април 1909. година.
Новинарка на Франс прес го сретнал еднаш во 2019. година, а потоа Теобалд и раскажал за неговата младост, работа и детство.
На прашањето за неговата старост, тој на шега рекол: „Ако некој ме праша, би можел да живеам 200. години“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Сила и Нервоза” новиот сингл на Суперхикс и Фолтин

По долго “крчкање” конечно излегува најновиот албум на Суперхикс насловен како и истоимениот сингл “Сила и …