Tag Archives: џери ли луис

(ВИДЕО+ФОТО) Починал Џери Ли Луис – легенда полна со контроверзи

Рок ѕвездата, текстописец и пијанист Џери Ли Луис починал денеска на 88-годишна возраст. Тој починал денеска во својот дом во Мемфис. Џери Ли Лус бил во лоша здравствена состојба во последните неколку недели и бил принуден да го пропушти приемот во Куќата на славните на кантри музиката на 16-ти октомври. …

Повеќе »