Tag Archives: Даниел Крег

АГЕНТ 007 – Со 18. илјади гласови повеќе ТОЈ е најдобриот Џемс Бонд на сите времиња!

Според анкетата на порталот LADBible, актерот Даниел Крег е прогласен за најдобар Џемс Бонд досега. Во анкетата, Крег „се борел“ со легендарните актери кои го играле агентот 007, но на крајот,со повеќе од 18.000 гласови повеќе победил во анкетата. Крег на тој начин ја победил конкуренцијата со 51 процент од …

Повеќе »

НОВ ИМИЏ ЗА ТАЈНИОТ АГЕНТ: Во новиот филм Џемс Бонд станува татко

Тајниот агент Џемс Бонд ќе стане татко во претстојниот филм „Нема време за умирање“. “Да вистина е. Бонд е татко. Тоа е единственото нешто што обожавателите на франшизата никогаш не би го очекувале“, изјавил инсајдер за странските медиуми. Даниел Крег последен пат се појавува во улогата на славниот шпион, и …

Повеќе »

КОЈ ЌЕ БИДЕ НАСЛЕДНИК НА ДАНИЕЛ КРЕГ: Новиот Бонд можеби ќе биде жена? Во „трката“ се и Хенри Кавил и Ричард Маден

Мистерија … Актерката со темни кожа Лашана Линч се споменува како најнеобичен кандидат за улогата на најпознатиот шпион на сите времиња, како и 20. нејзини колеги. Колку и да го сакавме маестралниот Даниел Крег во улогата на тајниот агент 007, знаевме дека во одреден момент тој ќе биде заменет со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов трејлер за „No Time to Die“: Дали новиот филм за Бонд ќе промени се?

Продуцентите на најновото, 25. продолжување на филмот за Џемс Бонд – „No Time to Die“ ги искористиле своите 30. секунди на финалето на „Супер Боул“ за да најават што не очекува во април... Клипот од 30. секунди ветува дека 25. Бонд филм „No Time to Die“ ќе смени сè што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најисчекувани филмови во 2020.: Акциони и семејни филмови кои ќе ги полнат киносалите

Годината зад нас беше богата во однос на филмските хитови, а веќе излезе списокот со најочекуваните филмови во 2020 година. „Гардијан“ направи список на филмови што треба да ги полнат киносалите во 2020. година. Овие се семејни и акциони филмови. Mulan Во оваа година познатите цртани филмови на Дизни „The …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја најавата за новиот Бонд: Легендарниот Астон се вратил

Првиот трејлер за новото продолжување на серијалот за Џемс Бонд ги потврдил поранешните најави дека не очекува изобилство акција, посебно онаа зад воланот. А, таа доминантна улога ќе ја добие Астон Мартин. Освен новиот модел, најпознатиот шпион ќе го користи и легендарниот модел DB5 од 1960.ттите а тоа гарантира многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Објавен тизер за најновиот филм за Џемс Бонд

Филмот е сниман во Лондон, на Јамајка, во Норвешка и Италија. Премиерата е закажана за 3. април 2020. година. Објавен е најновиот тизер за новиот филм за славниот агент 007 – „Нема време да умрам“. Ова е последниот филм, 25-ти, за Џемс Бонд. Самиот тизер предизвикал големо внимание, а после …

Повеќе »

(ФОТО) НОВА КОЛЕШКА – НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ СЕ ПОЈАВИЛА ФОТОГРАФИЈА ОД ЖЕНСКИОТ БОНД: Вака изгледа тајната агентка 007!

Агентката нема да стане новиот Џемс Бонд, туку ќе ја преземе неговата работа откако тој ќе го напушти МИ6… 25-ттиот филм за Џемс Бонд наскоро би требало да дојде во кино салите (предвидено е април 2020. година), а во меѓувреме на Твитер се прошири фотографија на која се гледа новата …

Повеќе »

(ФОТО) „Тој е олицетворение на се британско“ и ќе има улога во новиот филм за Џемс Бонд!

Британскиот принц Чарлс, со Даниел Крег, Реми Малек и Наоми Харис, би можел да глуми на следното продолжување од серијата филмови за тајниот агент 007… Првиот по ред на наследниците на британскиот трон во јуни го посети снимањето на филмот, кој сè уште нема официјално име, а е познат како …

Повеќе »