Tag Archives: бура

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека неколку милиони луѓе беа евакуирани и преместени во други делови на државата. Жител на Флорида на социјалните мрежи го споделил случајот во кој неговиот модел McLaren P1 бил целосно уништен во налетот на страшната бура. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИЗИФОВА РАБОТА – Австралиец снимен додека мете песок среде бура, бизарното видео стана хит!

Австралиец од градот Голд Коуст е снимен како се обидува да го исчисти песокот среде песочна бура. Австралиската телевизија 9News на своите социјални мрежи сподели видео од овој залуден потфат. „Вредниот господин утрово беше снимен на Голд Коуст како се обидува да држи чекор со лошото време. Може да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со камера „фатил“ удари на гром во автомобил

Видеото го прикажува застрашувачкиот момент на удар на гром во автомобил. Кога гром удира во дрво, најчесто се појавува пожар, а истото може да се случи со куќите и некои други згради. Автомобилот, пак, делува како кафезот во Фарадеј и насочува електрично празнење околу патниците. Затоа, сите во автомобилот се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ловците на бури одблизу снимиле разорно торнадо, снимката ги остава луѓето без зборови!

Во ПЕТОК попладне, силно невреме го погодило Тексас и произвело торнадо, а бројни ловци на бура снимиле импресивни сцени кои ја демонстрираат моќта на природата. Социјалните мрежи, пред сè Твитер, се преполни со видеа и фотографии од силното невреме што го погоди Шалоутер. WILD TEXAS TORNADO!: https://t.co/l3n93W5Ao4 SHALLOWATER, Texas: INCREDIBLE …

Повеќе »

(ВИДЕО) УРАГАН ЈА ОПУСТОШИЛ МОСКВА:Руската престолнина на удар на големо невреме – многу улици станале реки!

Во Москва беснее ураган проследен со град и силен ветер, соопштија метеоролозите и наведоа дека во главниот град на Русија е прогласено „жолто“ ниво на опасност во следните два дена. Небото во руската престолнина сетана црно во средината на денот, по што започна дожд, проследен со удари на молња. Московјаните …

Повеќе »