Tag Archives: бременост

(ФОТО) НА УЛТРАЗВУК СЕ ВИДЕЛО НЕШТО НЕОБИЧНО: Цело време биле прегрнати а на породувањето бабицата веднаш го земала телефонот за да ги слика!

Целиот свет го обиколува трогателна слика на две близначки, родени предвреме, кои на свет дошле на посебен начин.   View this post on Instagram   A post shared by K & R Morgan-Trodden (@themorgantroddens) Арија и Скајлар Морган Троден се родени со царски рез, целосно прегрнати. Фотографијата е направена од …

Повеќе »

(ФОТО) Четворки пред и после породувањето: И’ раце и’ срце полно „медењаци“

Блогерката Линдзи Хеј по два спонтани абортуси останала бремена со четворки и го споделила своето искуство и среќа на Инстаграм. Неверојатно е како оваа мала жена ја покажа својата бременост и роди здрави деца Откако доживеала неколку спонтани абортуси, Линдзи Хеј не можела да поверува кога дознала дека е бремена …

Повеќе »

(ФОТО) Славната манекенка хоспитализирана во петти месец на бременост поради обилно крварење

34-годишната славна манекенка Криси Тајген е хоспитализирана во петтиот месец од бременоста поради обилно крварење од плацентата, пишува Entertainment Tonight. Ова е нејзина трета бременост, а претходно зборуваше за компликациите со кои се соочуваше последните месеци. Во неделата навечер, таа станала од болничкиот кревет и ги известила своите придружници дека …

Повеќе »

(ФОТО) Нема поголема љубов од оваа – Суперхерои сепак има:Девојка одбила зрачење во бременост за да го спаси своето дете!

„Се соочи со најголем страв од сите, смртта, и и’ се насмеа во лице со широка насмевка каква што само Бог може да даде. Се бореше посилно од најјаките воини познати на човештвото и го направи тоа херојски и со достоинство…“ Тинејџерката која одбила да прими третман за лекување против …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – И’ рекле дека ако не абортира ќе умре, се откажала во последен момент: Страшната приказна ВАКА завршила!

Тоа беше знак од горе, тврди жената до ден-денес… За време на нејзината прва бременост, во шестиот месец, на Чејси Баркер од Тексас и се слошило. За само еден месец изгубила 19. килограми. Лекарите се плашеле и’ за неа и’ за животот на бебето. Лекарите не можеле да утврдат за …

Повеќе »

КОРИСНО: Јајца и кикирики во борба против анемија во бременост

Компликациите што можат да се појават како резултат на анемија, обично се однесуваат на феталниот развој и предвремено раѓање Анемијата е многу честа појава во бременоста и затоа квалитетот на исхраната е многу важен. Симптомите вклучуваат бледа кожа, замор, слабост, несвестица и аритмија. Компликациите што можат да се појават како …

Повеќе »

НЕКОИ ЛУЃЕ НАВИСТИНА НЕ ЗНААТ ЗА ГРАНИЦА: Мајки се присетиле на непримерените коментари кои им ги кажувале луѓето за време на бременоста

Дека луѓето честопати не знаат за мерката кога станува збор за коментари за животот на другите луѓе, се потврдува со интересна тема започната на Reddit. Имено, поранешните и сегашните бремени жени откриле какви срамни и несоодветни изјави слушнале на сметка на нивната бременост, а порталот Buzzfeed издвоил некои од нив. …

Повеќе »

(ФОТО) УЖИВА ВО БРЕМЕНОСТА И ПОВЕЌЕ НЕ ЈА КРИЕ: Ќерката на славниот глумец гордо го прошетала трудничкиот стомак!

Иако долго ја криела бременоста, неодамна решила да зборува за сè, откривајќи во таа пригода дека е пресреќна со доаѓањето на првото дете, а сега конечно решила да го покаже својот труднички стомак пред јавноста. Ќерката на Арнолд Шварценер, која е во брак со еден од најатрактивните холивудски актери, е …

Повеќе »

(ФОТО) Се појавуваат нови детали: Меган Маркл од себични причини за малку ќе го уништела најубавиот ден на принцезата Еугениа и го посрамила принцот Хари!

Покрај тоа што го посрамотила сопругот, принцот Хари, откривајќи ја нејзината бременост на свадбата на неговата братучетка, што исто така предизвикало Сара Фергусон да го изгуби нервите, Меган Маркл со својот холивудски став сите ги излудувала,а особено оние во палатата, кои морале да ги исполнуваат нејзините каприци. Новата книга за …

Повеќе »