Tag Archives: бременост

(ФОТО) БАДЕМИТЕ СЕ ЗДРАВИ ЗА ОРГАНИЗМОТ: Ако ги јадете секој ден на вашето тело ќе му се случат овие 4. позитивни промени!

Можеби звучи како претерување, но јадењето бадеми во некои случаи може буквално да ви го спаси животот. Студијата на Американското здружение за срце откри дека премалку внесување јатки може да ја зголемат можноста за развој на срцеви заболувања. Сепак, спречувањето на срцеви заболувања не е единственото нешто каде што, на …

Повеќе »

(ФОТО) 8. ПАТИ ЗА ВРЕМЕ НА БРЕМЕНОСТА СЛУШНАЛА ИСТО: Лекарите биле убедени и секој УЛТРАЗВУК го покажувал тоа но 2. дена пред породувањето се’ се променило и пристигнало огромно ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

Сара Хенли (28) и нејзиниот сопруг, Вилијам Гован (29) од Северна Ирска, ја декорирале детската соба во розови тонови, купиле розова облека и чевлички, уверени дека нивното трето дете ќе биде ќерка. Тие немале причина да се сомневаат бидејќи гинеколозите им рекле така – секој пат после осум прегледи,на колку …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТ – Дознала дека има рак на дојка а 6. часови подоцна се породила: „Го видов лицето на докторката како ја менува бојата – И’ покрај болеста ужива во секој ден со детето а за жените има ВАЖНА ПОРАКА!

Брук Тејлор за време на бременоста забележала грутка на градите и веднаш ја известила лекарката. Таа не била загрижена, бидејќи сметала дека центарот е веројатно поврзан со бременоста и не ја испратила Тејлор на преглед. Тоа била голема грешка. View this post on Instagram When I add #maggiesheffieldpresets and put …

Повеќе »

(ФОТО) ЕВЕ ЗОШТО СИ ЗАМИНАЛА ИРИНА ШАЈК – Се појавил доказ за бременоста на Лејди Гага: Оваа фотка се шири „како епидемија!“

Лејди Гага и Бредли Купер веќе со месеци се една од главните теми на светските медиуми. После гласините за нивната врска на насловницата на таблоидот „In Touch” се појавила фотографија која ги покренала гласините дека Гага е бремена од Бредли. На оваа фотографија Гага и Бредли позираат прегрнати, а вниманието …

Повеќе »

(ФОТО) Нема поголема љубов од оваа – Суперхерои сепак има:Девојка одбила зрачење во бременост за да го спаси своето дете!

„Се соочи со најголем страв од сите, смртта, и и’ се насмеа во лице со широка насмевка каква што само Бог може да даде. Се бореше посилно од најјаките воини познати на човештвото и го направи тоа херојски и со достоинство…“ Тинејџерката која одбила да прими третман за лекување против …

Повеќе »

(ФОТО) Револуција во медицината: Бебе извадено од стомакот, оперирано и вратено назад

Секоја година во САД се раѓаат 1.500 бебиња со таа мана, додека во Велика Британија едно на 1.000 деца. Во повеќето случаи се открива пред раѓањето, некаде околу 20. недела на бременост Бремената Бетани Симпсон (26) од Есекс е една од првите жени во Велика Британија на чие бебе за …

Повеќе »

Истражување: Пијте млеко во бременоста за повисоки деца

Жените кои за време на бременоста секој ден пиеле барем една чаша млеко, можат да се пофалат со повисоки деца во тинејџерските години, покажува најновото меѓународно истражување. Експерти (нутриционисти) од САД, Данска и Исланд, ги анализирале бебињата родени во 80-тите и 90-тите години од минатиот век, и откриле дека нивната …

Повеќе »

(ФОТО) Тоа го може само Тамара Тодевска: Смела, храбра,убава и секси трудница!

Со објави на својот профил на Инстаграм Тамара Тодевска потсетува дека бременоста е најубавиот период во животот на секоја жена… Тамара Тодевска веќе девет месеци го носи синчето Дарен, кое само што не пристигнало на овој свет.Но, многу е дисциплинирана и кога станува збор за исхраната па вели дека се …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл конечно проговорила за бременоста: Војвотката од Сасекс открила како се чувствува!

Секој нивен чекор на 16. дневната турнеја по Австралија се следи внимателно… Австралиската турнеја и распоредот за Меган Маркл и принцот Хари станува се’ „понабиен“, но и двајцата сите свои обврски ги извршуваат со насмевка на лицето, не сакајќи да покажат дека им е се, поради временската разлика, напорно. Замор …

Повеќе »