Tag Archives: боречки вештини

(ВИДЕО) Крадец упаднал во стан на баба, но не очекувал дека ќе се сретне со МАЈСТОР на боречки вештини!

Неколку врвни потези и разбојникот веќе бил на подот Да знаеше со кого ќе си има работа, крадецот од оваа приказна во никој случај немало да пријде на нејзиниот стан. А, 81-годишната Елизабет Мекреј всушност и должи многу на Лоренца Маружо (67), сосетка која никогаш не и рекла дека е …

Повеќе »

(ФОТО) “ЗА НЕД ДО” од Солун се враќа со 12 злата за Македонија

Академијата за боречки спортови и вештини “ЗА НЕД ДО” од Битола на покана на Грчката федерација за боречки вештини во периодот од 17 – 18 Ноември 2018 година учествуваше на 7-тиот Интернационален и 11-тиот Сегрчки шампионат за боречки вештини и спортови “Мигдониа” 2018-та кој се одржа во Солун. На Интернационалиот …

Повеќе »

(Фото галерија) „ЗА НЕД ДО“ од Светскиот куп во боречки вештини во Грција се врати со 14. медали за Македонија

Македонскиот тим, кој оваа година скромно броеше 9 натпреварувачи зеде учество на Светскиот шампионат во боречки вештини кој се одржа во Сер – Република Грција (12 – 13 мај 2018). Шампионатот беше во организација на Светската федерација за боречки вештини а реализација на домаќинот – Грчката федерација за боречки вештини …

Повеќе »