Tag Archives: белгија

(ВИДЕО) Скандал среде емисија: Актерка рекла дека ПРЕМИЕРОТ и понудил ПАРИ да спие со него, покажала и пораки

Италијанка која глуми во филмови за возрасни тврди дека премиерот на Белгија и испратил понуда, која тогаш ја одбила. Евелин Делаи, убавата италијанска порно актерка (28), на локалната телевизија, за време на емисијата Non è l’Arena, изјавила дека актуелниот белгиски премиер Александар де Кру и понудил четири илјади евра за …

Повеќе »

ЛЕКОТ ЦЕЛО ВРЕМЕ НИ Е ПРЕД НОС: Дали знаевте дека убиецот на канцерогените клетки расте во секоја градина?

Може да предизвика и здравствени проблеми, особено ако неговото стебло се џвака Силен борец во тешката борба против малигните тумори би можел да стане познатиот жолт цвет кој се користи во народната медицина за лекување на разни болести. Во светот е познат како заштитен знак на многу кампањи во борба …

Повеќе »

Во Белгија ќе ви платат да се ослободите од автомобилот, еве и колку

НАЈНОВИТЕ трендови се движат во насока на целосна промена на концептот на личен транспорт, вклучувајќи ја и сопственоста на автомобили. Веќе почнаа да се случуваат големи промени во општеството, а најновиот пример доаѓа од Запад, поточно од Белгија. Засега, тоа е само Брисел, каде што сопствениците на автомобили се охрабруваат …

Повеќе »

Кога бензинска пумпа ќе згреши: Со часови точеле гориво по багателни цени

Цените на горивата урнаа рекорди во саботата, но во белгискиот град Кампенхаут на локалната бензинска пумпа, цените и на бензинот и на дизелот одеднаш се преполовиле. И додека кај нас возачите минатата недела во паника полнеа гориво, на бензинските пумпи во Белгија немало гужва. Освен во еден град, во саботата. …

Повеќе »

НОВИ ПОПЛАВИ ЈА ПОГОДИЛЕ БЕЛГИЈА: Обилните дождови предизвикале голема штета

Делови од Белгија повторно беа погодени од поплави кои носеа автомобили, откако вчера паднаа нови обилни дождови со грмежи. Посебно погодени се провинциите Намур и Валун Барбант, југоисточно од Брисел, кои минатата недела беа веќе погодени од разорните поплави, во кои загинаа 36. лица. Белгискиот центар за кризи издаде предупредување …

Повеќе »

ДЕН НА ЖАЛОСТ НА 20. ЈУЛИ: Во Белгија 31. жртва од поплавите, 163. лица се водат како исчезнати

До синоќа во Белгија се потврдени 31. жртва од поплавата, која ја погоди оваа и соседните земји по обилните дождови минатата недела. Покрај бројот на жртви, бројот на исчезнати расте секој ден, а белгиските власти во моментов трагаат по 163. лица. Центарот за кризи ги повикува граѓаните што е можно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Повеќе од 150 мртви во поплавите низ цела Европа. Стотици се водат за исчезнати

Бројот на жртви од поплавите на западот на Германија продолжува да расте – забележани се повеќе од 130 жртви откако полицијата објави 90 смртни случаи во областа Ахрвајлер во саботата. Според податоците објавени во саботата, вкупно 133 лица загинале во западните региони на Германија, додека во регионот на Северна Рајна-Вестфалија, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Додека градоначалникот дава изјава поплавата урива куќа

Во Пепинстер, град во источна Белгија, десетина куќи се срушиле откако градот бил поплавен. Повеќе од илјада домови биле евакуирани. Sky News објави снимка од разговор со градоначалникот на Пепинстер, кој бил прекинат кога една од куќите започнала да се урива поради поплавата. На видеото се гледа како станарите бегаат …

Повеќе »

ИНДИСКИОТ СОЈ ПРИСТИГНАЛ ВО ЕВРОПА: Сојот корона кој ги „уништува“ азиските држави пронајден во Белгија!

Варијантата на ковид 19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија од група индиски студенти кои пристигнале од Париз, објавија белгиските власти. Група од 20. студенти била ставена во карантин на северот на Белгија, каде што дошле на курсот во средината на април, пренесува „Гардијан“. Неколку експерти …

Повеќе »