Tag Archives: авион

(ВИДЕО) Жена родила во авион за време на летот за Хаваи – Патниците се’ снимиле!

Патниците кои се нашле на летот од Солт Лејк Сити до Хонолулу минатата среда ќе имаат приказна за памтење. Имено, една патничка за време на летот се породила. Патничката Џулија Хансен се’ снимила и објавила на ТикТок, а снимката досега ја погледнале скоро 12 милиони луѓе. „Се роди бебе“, шепоти …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жени се степала околу багажот во авион: Се влечеле за коса, а потоа и пилотот добил удар

Грди сцени го обиколија светот… Неколку жени се судриле пред авионот да полета на релацијата Истанбул-Тунис. Причината за тепачката била тоа што патниците чекале повеќе од еден час да се качат тројца патници. Кога конечно влегле во авионот, другите патници им приговарале поради поместувањето на багажот во кабините над седиштата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПОВТОРНО СЕ ЛИЗНАЛ: Американскиот претседател е повторно во жижата на интересирањето на светската јавност!

Американскиот лидер Џо Бајден за малку повторно ќе настрадал на скалите на претседателскиот авион, но овој пат имал среќа. Додека се качувал на летот за Питсбург, врнел дожд, така што во еден момент се сопнал, но, сепак, успеал да остане на нозе. „Не се лизна, иако во едната рака држеше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пратеник спасил бебе во авион: Престанало да дише, па го направил ОВА!

Драмата во воздухот ги преплашила сите патници Пратеникот од Турската партија Реџеп Шекер, во петокот, спасил бебе во авион, откако имало опасни проблеми со дишењето. На летот од Киргистан кон Турција, членот на турскиот парламент реагирал инстинктивно, бидејќи по професија е и лекар. „Бебето ја смени бојата, не дишеше, срцето …

Повеќе »

(ФОТО) Возел пијан и „се забил“ во Миг 29

Несекојдневна сообраќајна несреќа во која Фолксваген налетал на борбен авион. Алкохолот е една од најчестите причини за сообраќајни несреќи, а тоа го покажа и истрагата за оваа несреќа, каква веројатно никогаш порано не била забележана. Тоа се случило во украинскиот град Василкив, недалеку од Киев, кога неименуван возач на неговиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бајден паднал: Американскиот претседател се тркалал по скалите – паднал неколку пати!

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот паднал од скалите на претседателскиот авион „Ер форс еден“, непосредно пред полетувањето за Атланта, каде што требало да се сретне со водачите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот. Бајден (78) брзо се опорави откако паднал на колена и продолжи …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРА СНИМИЛА МОРБИДНА НЕСРЕЌА НА ФЛОРИДА: Спортски авион паднал на автомобил во кој биле мајка и син!

Во понеделникот попладне околу 15 часот по локално време, мал спортски авион удрил во автомобил со мајка и син во градот Пемброк Пиинс на Флорида. Единствено што е познато засега е дека двете лица кои биле во авионот загинале, додека жената која била во возилото е сериозно повредена. Информациите за …

Повеќе »

ПАТУВАЊА – ОД МАРТ повеќе нема влегување во авион без „КОВИД ПАСОШ“? Еве кој ПРВ ќе го бара!

Претставници на Меѓународната асоцијација за воздушен транспорт (ИАТА) најавија дека нивните „дигитални пропусници“, „Travel pass“, треба да започнат да се користат од март. Travel Pass ќе биде првиот што ќе го користат националните и големите авиокомпании. Станува збор за мобилна апликација која им помага на патниците да ги имаат на …

Повеќе »

СРАМОТА – ИТАЛИЈАНКА БЕЗ МАСКА СПРЕЧИЛА СЛЕТУВАЊЕ НА АВИОН: Одбила да ја носи, леталото се вратило на аеродром – Казнета со 6. месеци затвор

Италијанка која живее во Бугарија е осудена на шест месеци затвор, условно на две години, затоа што одбила да стави заштитна маска во авион на краткиот лет Малта – Италија. Поради нејзиното одбивање да постапи по наредба на екипажот, авионот се вратил на Малта веднаш по полетувањето. По враќањето, 24-годишната …

Повеќе »