(ФОТО) Не можел да поверува што пишува патничката пред него во авионот, погледнете ја пораката!

(ФОТО) Не можел да поверува што пишува патничката пред него во авионот, погледнете ја пораката!
Еден корисник на Reddit на таа социјална мрежа објави фотографии на кои се чини дека патничката пред него на мобилниот телефон пишува дека е заразена со коронавирус додека патува со авион.
Имаме ковид, шш… Затоа се враќаме ден порано, сега сме во авион“, се вели во пораката.


Објавата налутила многумина.
„Еве зошто пандемијата никогаш нема да заврши“, „Ова е типична личност која, да бевме во филм, ќе криеше дека ја каснало зомби“, „Требаше да им каже на сите во авионот да ја разоткријат“. „Еве што се случува кога овие работи се решаваат со верување во личната одговорност на поединецот“, се само во дел од коментарите.
Имало и такви кои ја критикуваа корисничката на Reddit за „нарушување на приватноста на патничката со снимање на нејзините пораки“.
„Таа го нарушила здравјето на другите, нема оправдување“, го бранеле други.

Фото: Принтскрин/Reddit


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …