Tag Archives: порака

(ВИДЕО) Иранска манекенка во Кан облекла фустан со јамка околу вратот: „За мојот народ“

ИРАНСКАТА манекенка Махлага Џабер испратила силна порака со својот фустан на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. 33-годишната манекенка се појави во фустан чија јака личела на јамка. На дното беше напишана пораката „Запрете го погубувањето“. Нејзиниот потег многумина го пофалија, а фотографиите од фустанот ги преплавија социјалните мрежи. „Посветено …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТРЕСЕН ОД МАСАКРОТ – Ѓоковиќ се расплака пред ТВ камери: Родител сум на две мали деца, најискрено ми е жал

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во второто коло на Мастерсот во Рим го совлада Аргентинецот Томаш Мартин Ечевери со 2:0 во сетови (7:6 (5), 6:2, а по мечот го совладаа емоциите и почна да плаче, потресен од неодамнешните трагични настани во Србија. Откако го победи талентираниот Аргентинец, Ѓоковиќ пред камерата напиша …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ СЛУЧИЛО НЕОДАМНА НА ОСТРОГ: Приказна која ќе ве научи никогаш никого да не осудувате

Утре го славиме Свети Василиј Острошки, светец на кого му се молат луѓе од сите вери За свети Василиј Острошки се вели дека е единствениот светец кој не простува – ако му се замерите, тешко ќе се откупите. Сепак, постојат голем број приказни кои сведочат за големите сили на овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИЛИЈАМ ЖЕСТОКО ГИ ПОТКАЧИЛ ХАРИ И МЕГАН? Принцовите не се ни поздравиле на крунисувањето, а потоа имало ЈАВНА ПОРАКА

Принцот Вилијам вчера одржа говор во Виндзор на настан посветен на неговиот татко, кралот Чарлс III, кој беше крунисан во саботата во Лондон. Во тој говор, многумина веруваат, принцот индиректно им се обратил на Меган Маркл и принцот Хари, а еден збор довел до такви претпоставки. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАКА НАПИШАНА СО РАКА -„Скромното“ запросување на американска водителка е предмет на дискусии на интернет, многумина не се воодушевени

Американската новинарка Ерика Марфи го сподели начинот на кој нејзиниот партнер ја запросил, а бидејќи изгледало „скромно“ набрзо станало предмет на дискусија на социјалните мрежи. Марфи возбудена споделила фотографија од нејзиниот блескав дијамантски прстен заедно со рачно напишана порака на која пишувало: „Ќе се омажиш ли за мене?“, на парче …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОДМАЗДНИЧКА ФРИЗУРА: Лејди Дајана имаше славен фустан, а вака Меган Маркл покажува дека НИКОГАШ НЕ БИЛА ПОСИЛНА

Прво појавување во јавноста откако одлучи да не присуствува на крунисувањето Се чини дека сè што прави или не прави Меган Маркл има порака зад себе. Таа неодамна го направи своето прво јавно појавување, по објавата на палатата дека само принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето, без остатокот од неговото …

Повеќе »

Се подготвува Live Aid за Украина – Ќе настапат Стоунси, У2… „Сакаме да извршиме притисок врз Путин“

Летово треба да се одржи голем Live Aid концерт за помош на Украина и на жртвите од руската агресија. Концертот е планиран да се одржи на 24 јуни на Вембли, како поддршка на украинскиот народ, а извор за The Sun открил дека целта е „да се изврши дополнителен притисок врз …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ѓоковиќ: „Стефанос, се гледаме за два дена!“

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му се заблагодари на својот тим по пласманот во финалето на Австралија опен, и размислуваше колку ќе биде подготвен за финалето со Стефанос Циципас. „Одлично, совршено, јас сум на 110 проценти. Стефанос, се гледаме за два дена“, се пошегувал Новак и продолжил: #AusOpen semifinals: ✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️✔️#AusOpen finals: …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОБЛЕМИ СО АНГЛИСКИОТ – Натписот од границата меѓу Србија и Романија стана предмет на потсмев на социјалните мрежи

Знакот на граничниот премин меѓу Србија и Романија стана предмет на потсмев на социјалните мрежи, а фотографијата на која се гледа знакот од границата првично беше објавена на Редит. Како што наведуваат на Редит, тоа е знак кој стои на велосипедската патека, а има пораки на српски и англиски јазик. …

Повеќе »