Tag Archives: авион

(ВИДЕО) Патник „СЛУЧАЈНО“ отворил врата додека авионот бил во движење: ПОГЛЕДНЕТЕ како тоа изгледало!

Објавено е видео на кое се гледа дека вратата е отворена додека авионот сè уште се движел по пистата Вратата на авионот се отворила во неделата за време на слетувањето на пакистанскиот авион (Pakistan International Airlines). Според извештаите, државниот лет PK631 од Исламабад кон Сукур требало да го допре теренот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕКУ ДРВОТО ПРЕЛЕТАЛ ДИРЕКТНО НА ПАРКИНГ! А сите се виткаат од смеење поради ОВОЈ коментар!

Снимка од спортски авион кој прелетува преку паркинг, го закачува дрвото па како свеќа паѓа покрај неколку автомобили, ги преплавила социјалните мрежи. Шок ситуацијата, меѓутоа, предизвикала повеќе смеа отколку солзи поради коментарот: „Баш сакал да паркира во ладовина!’. „Мајсторскиот“ потег привлекол огромно внимание па снимката наскоро станала вирална. Jel` ga …

Повеќе »

(ФОТО) Сакала да ја отвори вратата за време на лет, па добила две години затвор:„Сите ќе ве убијам!“

Британката која се обидела да ја отвори вратата на авионот, за време на лет, осудена е на две години затвор. Chloe Haines jailed after attemtping to open plane door midway through Stansted flighthttps://t.co/VZFhlWhtsg pic.twitter.com/J6YXVyhzaU — Phillip Covell (@PhillipCovell) February 12, 2020 Клои Хаинс (26) летал од Лондон до Даламан во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНО – НЕМА КОЈ НЕ БИ УЖИВАЛ: За време на лет членовите на една група ги забавувале патниците…

Се наликувало на класичен лет со авион. Патниците се сместиле на седиштата, авионот полетал, и… Одеднаш членови на група стануваат, а седеле на разни места во авионот и почнуваат да ја пеат познатата „Stay with me“… Патниците во чудење, но многу бргу го прифаќаат изненадувањето и почнуваат да снимаат со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМА НА РУСКИ АЕРОДРОМ: Авионот се запалил при слетување – 344. патници биле во смртна опасност!

Најмалку 49. лица се повредени синоќа кога при слетувањето на авион на руската чартер компанија „Азур ер“ во западен Сибир се запалил, соопштија локалните власти. Според Регионалниот медицински центар кано на агенцијата „Тас“, во несреќата лесно се повредени 48. лица, додека само една жена е хоспитализирана. Локалниот центар за итни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) АВАНТУРИ – ВО МАРТ ТРГНАЛ СО ЛЕТАЛО кое е хибрид на авион и хелихоптер: БРИТАНЕЦ ГО ПРЕЛЕТАЛ СВЕТОТ со жирокоптер!

Прво лице на кое тоа му успеало… Британскиот авантуристи Џејмс Кетчел е првиот човек кој што успеал да го прелета светот со жирокоптер. Жирокоптер е вселенско летало што се движи со помош на хоризонтален ротор. Роторот не е директно поврзан со моторот на авионот во секое време, а на земја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНА СНИМКА ОД ШПАНИЈА: Погледнете како воен авион паднал во море – пронајдено телото на пилотот!

Пилотот на шпански воен авион кој се урнал во морето во југоисточна Шпанија,загинал, соопшти шпанското Министерство за одбрана. Министерството соопштило дека е пронајдено тело за кое се смета дека е на пилотот и дека конечната потврда ќе биде по форензичкиот увид, објави АП. Претходно, Министерството навело дека пилотот не бил …

Повеќе »

(ФОТО) Делови од авион „како дожд“ паѓале од небото над Рим: Многу штета но и страв кај луѓето кои биле изгорени од парчињата метал…

„Едно парче железо ме погоди и кошулата во истиот момент ми изгоре. Беше страшно“, вели еден жител на Рим… На снимките се гледаат скршени прозори од автомобили, а некои граѓани тврдат дека парчиња железо паѓале на нив. Норвешкиот “Boeing 787” претрпел дефект на моторот среде лет, што довело до тоа …

Повеќе »

Тага – Срцето „пукна по синот“: Починал таткото на Емилијано Сала

Три месеци по авионската несреќа во која животот го загуби аргентнскиот фудбалер Емилијано Сала се случи нова трагедија во семејството откако утрово ненадејно починал неговиот татко Хорацио на 58.годишна возраст. 2019 продолжува да ни носи шокантни вести. Утрово во 5 часот, ми се јави неговата партнерка која беше испаничена. Докторите …

Повеќе »