Tag Archives: авион

(ВИДЕО) Судир во авион поради маска: Патничка удрила стјуардеса

На социјалните мрежи се шири видео на кое се гледа како патничка во авион удира стјуардеса,а сето тоа затоа што била предупредена дека не ја носи правилно заштитната маска. Инцидентот се случил на 20. октомври на лет од Мајами до Атланта, а наводно бил поттикнат од фактот дека патничката одбила …

Повеќе »

(ВИДЕО) Општ хаос и тепачка меѓу патниците: Се’ поради маска во авион!

На еден авионски лет во Соединетите држави започнала тепачка помеѓу двајца патници, откако еден од нив наводно одбил да носи маска. Рајли Лансфорд, која била во авионот за време на настанот, преку својот Инстаграм профил споделила видео од инцидентот на својот профил, како и објаснување за тоа што се случило …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕЌНА ОД РАЃАЊЕ: Бебе родено во авион добило подарок – БЕСПЛАТНО „да лета“ цел живот!

EgyptAir објавил дека ќе додели доживотни авионски билети за нивните летови на девојчето родено на летот MS777. Бебето, кое е родено во авион на EgyptAir, добило бесплатни билети за доживотно патување со авион. EgyptAir објави дека ќе додели доживотни авионски билети за нивните летови на девојчето родено на летот MS777. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКОКНАЛА СО ПАДОБРАН НАД СУБОТИЦА – Баба го воодушевила Балканот: Во 71. година одлучила да оствари дел од својот сон!

Една баба го воодушевила Балканот кога, поради неисполнет сон да се бави со падобранство, скокнала од авион над Суботица. Додека некои сметаат дека пензионирањето е тивок период, г-ѓа Марија од Братислава сакала да го искористи слободното време за да оствари барем дел од нејзиниот животен сон. Имено, на 71-годишна возраст, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исфрлена од авион бидејќи не сакала да носи маска: Поради реакцијата на патниците снимката е ХИТ на интернет!

Видеото кое патникот Џордан Слејд го снимил го прикажува моментот кога една жена е исфрлена од летот на American Airlinesa од Охајо во Северна Каролина на 19. јули. Патничката тврдела дека не може да носи маска поради здравствени проблеми. @jslade88Deleted but here is the OG video all over the news…##americanairlineskaren …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВИОН УДРИЛ ВО ЗГРАДА: Во несреќата во Германија повредено и дете!

Мал авион спаднал во куќа во западниот дел на Германија, а во несреќата загинале три лица, објави полицијата. Полицијата на сојузната држава Северна Рајна-Вестфалија изјавила дека авионот паднал на покривот на куќата во Весел, што довело до пожар. #Germany #Wesel #NRW #plane #crash In Wesel in North Rhine-Westphalia, an ultralight …

Повеќе »

Најопасни места на кои можете да се заразите со корона вирус

Дури и ако темелно ги миете рацете, држите растојание од два метри од другите и ги дезинфицирате површините секој ден, факт е дека сè уште постои ризик од инфекција со коронавирус. Покрај тоа, постојат голем број на места каде што овој ризик е уште поголем, а вие секојдневно се наоѓате …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна трка на најбрзиот авион и најбрзиот автомобил на светот: Кој е побрз?

Двете моќни машини се тркале на триаголна патека на аеродром, со тоа што авионот можел и да лета. Авионот „F35 Fihgter“ и суперавтомобилот „McLaren Speedtail“ се тркале во познатата автомобилска емисија „Top gear“. Авионот „F35 Fighter“ моментално е едно од најмодерните летала во светот, а максималната брзина му е 1.6 …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВИДЕНО СЛЕТУВАЊЕ ВО КАНАДА: Авион слетал на пат полн со патници!

Пилотот на мал авион „Пипер Чироки“ слетал на автопат кај Квебек Сити, Канада, иако во моментот на атерирањето минувале значителен број автомобили, јавува канадскиот „Си-Би-Си“. Пилотот на „пипер“ повикал пожарникари во Квебек Сити и им рекол дека ќе слета на автопатот на неколку милји од локалниот аеродром. „Првиот пат видов …

Повеќе »