Tag Archives: апел за помош

АПЕЛ ЗА ПОМОШ ОД ХУМАНИ ЛУЃЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Сите сме му потребни на ова мало бебе!

Апел за помош на семејство од Делчево кружи на социјалните мрежи. Нивното бебе боледува од втор степен нарушување на бубрезите, а неговата состојба со здравјето во моментов е алармантна. Да бидеме хумани, да подадеме рака и да помогнеме! Фото: Илустрација

Повеќе »

АПЕЛ ЗА ПОМОШ : Да бидеме хумани и дел од тимот на Тони Шопов за да го победи овој најважен натпревар кој се вика  ЖИВОТ

Ракометарот Тони Шопов, велешката ракометна легенда по многуте изиграни натпревари во неговата карирера, како во нашата земја така и во странство, последниве 3 години го игра најважниот натпревар за него… Тони боледува од Descendenten colon (Adenocarcinoma colonis). Првата операција ја имаше во 2017год. на дел од дебелото црево пропратена со Илеус. По операцијата следеа …

Повеќе »

(ФОТО) 16. годишниот Енис од Скопје има потреба од наша помош!

Енис Растодер има 16 години. Пред 4 месеци сите соништа му згаснаа откако остана неподвижен. Има тешки повреди на пршленот откако се повреди во скок во вода во Улцин, Црна Гора. Во моментов е хоспитализиран во државната болница, но има потреба за операција надвор од државата. Потребни се 70. илјади …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Млад скопјанец преживува голгота, неговиот татко бара помош од хуманите луѓе!

Ова е 19-годишниот Незир Чајани од Скопје. Незир пред пет месеци останал неподвижен. Тој со своите пријатели отишол на езерото Матка, но за жал, поради висок скок се здобил со повреда од камењата во водата. Го повредил петтиот пршлен, поради што останал неподвижен. Веднаш бил хоспитализиран во Државната болница, објави …

Повеќе »

Да помогнеме: Симона има 4. години и и’ е потребна помош!

На Симона и е потребна итна помош! Симона Хаџи Тошев е од Штип, има 4 години и дијагностицирана и е Leucosis acuta non lymphoblastic, акутна нелимгобластна леукемија. Средствата се потребни за лекување во странство. Примач Симона Хаџи Тошев Транс- за донации 270-7000448932.95 Халкабанк АД Скопје

Повеќе »

Апел за помош на Стојче Јовановски

Да му помогнеме на Стојче Јовановски, кој по сообраќајна несреќа во 2017. година не може да оди. За подобрување на неговата состојба потребно е заминување на третман со матични клетки, кој чини 25.500 евра месечно. Стојче треба да посети третман од три месеци. Да му помогнеме да застане на нозе! …

Повеќе »

(ФОТО) Апел за помош за лекување на Момо Николовски: „Ни треба помош, оти звуците на љубовта не смеат да згаснат!“

Животот не бира кога непријатно ќе не изненади и натера да се бориме за него… Животот е чудо кое ни носи радости, тага, но и ситуации во кои мораме да побараме помош бидејќи за животот се работи! На македонската музичка легенда Момо Николовски му е потребна итна помош поради сериозноста …

Повеќе »

Да и помогнеме на малечката Катерина: Поради 800. евра зафатот со кој ќе прогледа е одложен!

Да бидеме хумани и да донираме за Катерина Рујковска на која треба да ѝ се пресади рожница за да може светот да го гледа како останатите нејзини врсници. Семејството Рујковски апелира до сите хумани луѓе и институции да им помогнат преку донации. Бидејќи не беа собрани доволно пари во предвидениот …

Повеќе »

Апел за помош на 22. месечната Софија: Секој ден е важен!

„Јасно ми е дека ќе има побуни затоа што не барам покритие од фондот. Јас имав искуство со фондот и знам дека ќе биде долга процедура, а ние време немаме…“ „Кон крајот на месец март годинава целосно се промени животот на нашето семејство. Нашата најмала ќерка Софија, која што се …

Повеќе »